Зеленський: Ми втратили пів року, більше гаяти час не можемо
Зеленський: Ми втратили пів року, більше гаяти час не можемо

Зеленський: Ми втратили пів року, більше гаяти час не можемо

Зеленський: Ми втратили пів року, більше гаяти час не можемо

Президент розкритикував Конгрес США за зволікання.

Зволікання Конгресом із затвердженням пакету військової допомоги на 60 мільярдів доларів дорого обійшлося Україні, заявив президент Володимир Зеленський у інтерв’ю The Washington Post. Поки американські законодавці сперечалися у Конгресі, українські військові не змогли спланувати майбутні операції.

Він також попередив, що українським силам, які перебувають у важких умовах, можливо, доведеться відступити, щоб убезпечити свої лінії фронту та зберегти боєприпаси.

«Якщо немає підтримки США, це означає, що у нас немає ані ППО, ні ракет Patriot, ні засобів радіоелектронної боротьби, ні 155-міліметрових артилерійських снарядів. Це означає, що ми будемо повертатися назад, відступати крок за кроком», — сказав він.

Зеленський наголосив, що перспективи України залежать від рішення Конгресу. Поки Україна не переконається, що США продовжуватимуть підтримку, ситуація на полі бою не зміниться.

За його словами, Україна може проводити обмежені наступальні операції, але щоб витіснити російські війська їй потрібно більше зброї.

«Ми втратили пів року, поки Конгрес сперечався. Більше не можемо гаяти час. Україна не може бути політичним питанням між партіями», — сказав президент.

Зеленський додав, що критики допомоги Україні не розуміють ставок у війні. «Якщо Україна впаде, Путін поділить світ на друзів і ворогів Росії», — сказав він.

Речник Пентагону генерал Патрік Райдер заявив, що його відомство і далі докладає зусиль, аби домогтися від Конгресу, а саме від Палати представників, «зеленого світла» у питанні продовження військової допомоги Україні. 

Спікер Палати представників Майк Джонсон, який заблокував сенатський пакет військової допомоги Україні на 61 млрд доларів, пообіцяв поставити питання фінансування України на голосування «після Великодня». Оскільки Великдень у США святкуватиметься 31 березня, але у роботі Палати представників оголошена двотижнева перерва, то йдеться про голосування не раніше 9 квітня.

Джерело матеріала
loader