![Грався на подвір’ї і вдарився ногою: у Львові 6-річній дитині видалили пухлину всередині кістки](https://thumbor.my.ua/hcSTExpN3HUODglXkttP19s_iJk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F1aa420765f11c6e6ebd6103e77c694ee.jpg)
Грався на подвір’ї і вдарився ногою: у Львові 6-річній дитині видалили пухлину всередині кістки
Фахівці дитячої лікарні Святого Миколая прооперували 6-річного хлопчика, у великій гомілковій кістці правої ніжки якого утворилася пухлина. Новоутворення завдавало дитині нестерпного болю і могло зупинити ріст кінцівки.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомили співробітники Першого медоб’єднання Львова, до складу якого входить лікарня.
Ударився правою ногою
– Восени Матвій грався на подвір’ї і вдарився правою ногою. Відтоді кінцівка почала боліти. Однак про це дитина зізналася батькам лише за кілька тижнів, коли на гомілці вже з’явилася припухлість, – ідеться в повідомленні.
Батьки негайно звернулися до лікаря. На рентгенівському знімку неозброєним оком було видно, що в кістці відбулися зміни. Але тоді якогось гострого хірургічного захворювання медики не виявили.
Згодом біль у ніжці посилився, а припухлість збільшилася і почервоніла. Тож батьки вирішили шукати порятунку вже в обласному центрі.
Діагноз
Фахівці лікарні Святого Миколая провели КТ-діагностику та попередньо встановили діагноз: доброякісна пухлина кістки. Новоутворення виникло на місці забою і росло не назовні, а всередину кістки. На момент звернення до хірургів воно сягало 6 см.
Тим часом біль, який відчував Матвій, став уже нестерпним. Адже велика пухлина перекривала кістково-мозковий канал і посилила в ньому тиск. Хлопчику було важко ступати на ніжку.
Ба більше, кінцівка навіть могла перестати рости, оскільки новоутворення розташувалося близько до зони росту кістки. Єдиний спосіб цього не допустити і позбавити Матвія болю – операція.
Операція
Хірургам лікарні вдалося повністю видалити пухлину. Однак, на її місці очікувано утворився дефект. Простіше кажучи, дірка, яку необхідно було закрити.
– Щоб штучно з’єднати кістку, ми використовували одинадцяте ребро хлопчика. Воно належить до плаваючих і має здатність відновлюватися самостійно, – пояснив хірург Олександр Калинчук.
За словами медика, дефект було запломбовано власною кістковою крихтою пацієнта. Таким чином, вдалося одномоментно і забрати пухлину, і усунути дефект, що виник внаслідок її видалення.
За словами медиків, втручання тривало близько двох годин і пройшло успішно. Тепер хлопчик швидко відновлюється після операції і готується вже восени піти в перший клас.
![loader](/files/images/preloader.gif)