Найбільша афера Міноборони РФ: експерти розповіли, що не так з ракетою Циркон
Найбільша афера Міноборони РФ: експерти розповіли, що не так з ракетою Циркон

Найбільша афера Міноборони РФ: експерти розповіли, що не так з ракетою Циркон

Бойова частина російської гіперзвукової ракети 3М22 Циркон стала найбільшою аферою її розробника та Міністерства оборони РФ. Ракета практично не здатна виконувати своє головне завдання –  протистояти великим кораблям.

Про це повідомляє Defense Express.

Видання з посиланням на власні джерела вказує, що вага бойової частини 3М22 Циркон складає, за попередніми оцінками, близько 100-150 кг, з якої вибухової речовини до 40 кг.

Зараз дивляться

Циркон має осколково-фугасне виконання, доволі нехарактерну форму та малу вагу.

Таким чином потужність цієї ракети з умовно 150-кг бойовою частиною знаходиться значно нижче можливостей таких ракет, як Х-47 Кинжал (оціночна вага бойової частини – 500 кг), крилатих ракет типу Х-101, Х-555 та Калібр (вага бойової частини близько 400 кг) та Онікс (300 кілограмів бойової частини).

Найближчий відповідник до Циркону – протикорабельні ракети Х-31 зі 150 кг та Х-35 зі 135 кілограмів вибухової речовини.

Водночас вага бойової частини напряму впливає на тип корабля, який вона може потопити.

– У випадку такої ваги – мова йде про 4500-5000 тонн водозаміщення. Тобто кораблів класу корвет, а не фрегат чи есмінець, не те, що авіаносець, водозаміщення якого складає під 100 000 тонн, – додають експерти.

Чому ракета Циркон має таку малу бойову частину

Як вказує Defence Express, така вага БЧ ракети пов’язана з вимогою забезпечити дальність, вказану у тактико-технічному завданні. Швидше за все мова йде про 1000 км.

– А якщо ракета не може на таку дальність доставити відповідну вагу, то найпростіший варіант – зменшити бойову частину, – йдеться у повідомленні.

Це також пояснює, чому дальність польоту 3М22 Циркон зростала з часом. Спочатку вона становила 400 км, потім 600 км, а згодом російський диктатор Володимир Путін оголосив про 1000 км.

Обстріл України ракетами Циркон

Раніше повідомлялось, що РФ під час масованого обстрілу України 7 лютого 2024 року могла застосовувати для удару по Києву гіперзвукову ракету 3М22 Циркон.

Окрім того, 25 березня сили ППО повідомили, що під час обстрілу столиці збили дві російські балістичні ракети. Їхній тип встановлюється, однак експерти вказують, що, ймовірно, для атаки росіяни використали ракети Циркон.

Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader
loader