На думку Джима Таунсенда іноземні війська дозволять ЗСУ вивільнити резерви для відправки на фронт, які зараз виконують задачі в тилу.
Макрон заявив, що "не виключає" відправлення іноземних військових в Україні. Таке формулювання залишило достатньо двозначності, тому неможливо сказати, чи то була політична заява, чи реальні плани. Але необхідно зазначити, що подібні слова пролунали вперше в публічному полі.
Таку заяву зробив колишній заступник помічника міністра оборони США з питань НАТО і європейської політики Джим Таунсенд в інтерв'ю Голосу Америки.
"Це привернуло увагу Путіна до того, що країни, і не лише Франція, а й інші союзники також розглядають можливість ввести війська в Україну не для боротьби з росіянами, а для допомоги у підготовці українських сил чи для того, щоб перебрати завдання від українських військ у тилових районах, які вони можуть виконувати", – сказав Таусенд.
На його думку, це дозволить відправити на фронт додаткові підрозділи українських військових, які зараз виконують завдання у тилу.
"Думаю, це те, що Путін мав почути. Очевидно, це пограло на його нервах, тому що Путін повернувся, трясучи ядерною шаблею, намагаючись усіх налякати", – вважає екс-посадовець.
Він додав, що було б ще краще, якби після заяви Макрона лідери інших європейських країн утрималися від коментарів і не поспішали заявляти, що не збираються відправляти війська в Україн. Можливо так би й було, якби Макрон попередньо обговорював свої плани з союзниками. Але Макрон їх настільки здивував, що дехто не зміг промовчати.
"І що важливо, я думаю, що Путін та інші європейські країни знають, що Європа серйозно ставиться до того, що відбувається в Україні. Нам потрібно сказати іншим союзникам, щоб вони заспокоїлися, залишили реакції при собі та працювали над цим питанням", – зауважив Таусенд.
Він додав, що сподівається, що НАТО "тихенько розробляє креативні рішення" щодо закупівлі зброї, яку потім можна відправити в Україну.
Читайте також провідні новини дня: