Відомо, що в Ізраїлю багатошарова система ППО. До неї входить зокрема система "Залізний купол", яка збиває дрібні цілі.
Що сказав голова Rheinmetall
Відомо, що заява Арміна Паппергера прозвучала на тлі того, що столиці Євросоюзу збільшують військові витрати через зростання побоювань загрози Росії континенту і прагнуть усунути давні обмеження в існуючих системах оборони.
За словами Паппергера, протиповітряна оборона ближньої дії – це "те, що вони хочуть створити в Європі", вказавши на один із аспектів ініціативи, що підтримується Берліном, "Європейський небесний щит".
Я також вважаю, що це хороша ідея – мати європейське рішення, подібне до "Залізного купола",
– зазначив Паппергер.
Зазначається, що "Залізний купол" має дальність дії до 70 кілометрів і використовується Ізраїлем з 2011 року для того, аби перехоплювати ракети малої дальності.
Аналітики назвали захист великих територій континентальної Європи аналогічною системою надуманою, однак країни Євросоюзу вклали кошти у низку технологій протиповітряної оборони.
Один з керівників європейського оборонного відомства заявив, що Європа вже має "всі можливості для створення повноцінних рівнів протиповітряної оборони".
Що відомо про "Європейський небесний щит": коротко
- Наприкінці 2022 року канцлер Німеччини Олаф Шольц оголосив про ініціативу "Європейський небесний щит".
- Він розглядає її як спосіб створення європейської системи протиповітряної та протиракетної оборони шляхом спільних закупівель обладнання.
- До ініціативи приєдналася 21 країна.