Удари українських дронів по російським НПЗ: для Росії розпочався новий етап війни, - Bloomberg
Удари українських дронів по російським НПЗ: для Росії розпочався новий етап війни, - Bloomberg

Удари українських дронів по російським НПЗ: для Росії розпочався новий етап війни, - Bloomberg

Удари українських дронів по російським нафтопереробним заводам знаменують новий етап війни.

Як передає "Хвиля", про це пише Bloomberg.

Так, боротьба України з Росією вступила у нову фазу – дрони атакують нафтові об'єкти Росії на глибині до 2 тисяч кілометрів.

Як зазначається, цього року щонайменше було успішно атаковано 9 великих нафтопереробних заводів. За деякими оцінками, це вивело з ладу 11% усіх російських потужностей.

"У міру того, як ситуація на фронті змінюється на користь Москви, кампанія з використанням безпілотників стає ключовим елементом оборони України - як за своїм символізмом, так і за стратегічними цілями", - пише видання.

Отже, це дає Києву можливість проникнути вглиб російської території та завдати удару по галузі, яка має вирішальне значення для військових зусиль Кремля. Забезпечуючи тим самим як постачання палива для збройних сил, так і приплив нафтодоларів до бюджету.

Робота українських ударних дронів
Робота українських ударних дронів

"Росія - це бензоколонка з армією, і ми маємо намір знищити цю бензоколонку", - заявив співзасновник і головний виконавчий директор компанії Terminal Autonomy, яка виробляє безпілотники, Франсіско Серра-Мартінс.

Удари українських дронів по російським НПЗ: для Росії розпочався новий етап війни, - Bloomberg - Фото 2

При цьому навіть якщо кампанія з використанням БПЛА стане для українських військових історією успіху (що конче необхідно після серії успіхів Росії на полі бою), вона є потенційним джокером для світових ринків та західних союзників Києва. До того ж світові ціни на нафту в останні дні неухильно зростали на тлі побоювань, що атаки, які завдавали досі тільки збитків, можуть одного дня вивести з ладу великий експортний об'єкт.

Зокрема, серія атак призвела до різкого зростання цін на бензин та дизельне паливо на Санкт-Петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі. І це незважаючи на те, що вартість палива в РФ практично не змінилася. Тим часом за межами Росії нафтовий ринок продемонстрував стриману реакцію, незважаючи на статус країни як великого експортера.

Проте, як пише видання, ситуація може змінитися у тому випадку, якщо українським безпілотникам вдасться вивести з ладу нафтопереробний завод у Кірішах. У даному випадку це потенційно виведе з обороту близько 150 000 барелей на день дизельного палива, призначеного переважно експорту. Ще сильніше ринки нафти можуть відреагувати, якщо Київ почне атакувати основні російські нафтоекспортні термінали у Балтійському чи Чорному морях.

Удари українських дронів по російським НПЗ: для Росії розпочався новий етап війни, - Bloomberg - Фото 3

Директор з досліджень консалтингової компанії Wood Mackenzie Ltd Марк Вільямс зазначив, що якби Україна хотіла посилити тиск на доходи російської нафтопереробки, вона націлилася б на ключову інфраструктуру терміналів з експорту продукції в портах Приморська або Новоросійська.

"Однак це ще більше ускладнить відносини із західними союзниками, оскільки вплив на світові ціни на нафту та нафтопродукти буде суттєвим", - сказав він.

Удари українських дронів по російським НПЗ: для Росії розпочався новий етап війни, - Bloomberg - Фото 4

На даний момент українські безпілотники націлені виключно на те, щоб вплинути на Росію - перешкодити їй переробляти нафту в паливо і послабити її протиповітряну оборону.

"По суті, це нова форма війни на виснаження, коли ці системи масово розгортаються проти стратегічних об'єктів", - сказав Франсіско Серра-Мартінс із Terminal Autonomy, американській компанії з виробничими потужностями в Україні, заснованої минулого року.

За його словами, безпілотники спроектовані як недорогі та одноразові, а це означає, що ракети російських систем ППО можуть коштувати в 40 разів дорожче за БПЛА, на які вони націлені. Навіть якщо дрони буде збито, це все одно буде економічний виграш.

Тим часом інший виробник безпілотників, який говорив на умовах анонімності, підкреслив, що атаки переслідують і психологічну мету. Так, московська пропаганда намагається змусити своїх громадян забути, що країна перебуває у стані військового конфлікту, але довгі черги на заправках принесуть військову реальність у їхнє повсякденне життя.

Крім того, зазначається, що незважаючи на те, що російські губернатори часто першими коментують атаки безпілотників на нафтопереробні заводи у своїх офіційних акаунтах у Telegram, влада робить цілеспрямовані зусилля, щоб приглушити будь-який вплив на широкі верстви населення.

"До цього ставляться дуже серйозно... Населення хоче знати, коли Росія завдасть удару у відповідь", - заявив керівник московського Центру політичної інформації, який надає консультаційні послуги адміністрації президента, Олексій Мухін.

Джерела також розповіли, що минулого місяця Москва розглядала план щодо спрощення розміщення систем ППО на нафтопереробних заводах. До них можуть входити ракетні комплекси "Панцир".

У свою чергу міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій України Михайла Федоров, до обов'язків яких також входить контроль за виробництвом літальних апаратів, повідомив, що з кожним місяцем у ЗСУ буде все більше БПЛА, які працюють над територією Росії.

"Це буде безпрецедентна кількість безпілотників дальнього радіусу дії", - сказав він.

Нагадаємо, аеропорт "Домодєдово" атакували дрони.

Дивіться також:

Джерело матеріала
loader
loader