Законопроєкт про мобілізацію: які зміни погодили в комітеті й коли розглянуть в Раді
Законопроєкт про мобілізацію: які зміни погодили в комітеті й коли розглянуть в Раді

Законопроєкт про мобілізацію: які зміни погодили в комітеті й коли розглянуть в Раді

Законопроєкт про мобілізацію потребує збалансування, інакше репресивні норми лише шкодитимуть українській економіці, а не працюватимуть в бік збільшення армії.

Народний депутат, заступник очільника комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Верховної Ради Єгор Чернєв у коментарі ведучій телемарафону Єдині новини Яні Брензей пояснив, на якому зараз етапі перебуває розгляд правок, які стосуються законопроєкту про мобілізацію в Україні.

Законопроєкт про мобілізацію

– Зараз комітет розглядає правки. Ми пройшли близько 700 правок за декілька днів минулого тижня. З понеділка ми починаємо знову йти по всіх правках до 4,3 тис. Я сподіваюсь, що за наступний тиждень ми розглянемо всі ці правки, а далі направлятимемо законопроєкт до зали, – зазначив він.

Єгор Чернєв пояснив, які ключові зміни були погоджені на етапі розгляду правок в комітеті Верховної Ради.

Зараз дивляться

– Коли ми розглядали законопроєкт в комітеті, то ставили для себе задачу виконати, з одного боку, запит Генерального штабу і Міністерства оборони. З іншого боку, втримати баланс прав, свобод і справедливості для людей. Я думаю, що нам вдалося це зробити. Деякі репресивні норми були прибрані звідти, поки що на рівні комітету. Такі норми не будуть працювати в бік збільшення нашого війська, а в мінус економіці, – вважає він.

Що змінять в законопроєкті

За його словами, поки залишається поки що заборона на керування автомобільним транспортом, але прибирається блокування рахунків для ухилянтів.

– Друге: ми почули про проблеми людей з інвалідністю і тих, хто їй доглядає. Ми зараз шукаємо формулу, за якої не позбавимо людей догляду. З іншого боку, ми маємо прикрити лазівку, якою користуються. Деякі ухилянти знаходять людей з інвалідністю, умовно кажучи, в однієї людини може бути дев’ять доглядачів. Має бути одна особа, яка доглядає, – заявив Чернєв.

Заступник очільника комітету пояснив, що також не має бути дискримінації між аспірантами контрактної чи бюджетної форми навчання.

– Основні норми ми розглянули, далі йдемо за правками. Я думаю, що законопроєкт буде збалансовано. Тижні за два ми можемо впоратися з правками в комітеті, а тоді виносити в зал. А там скільки займе часу – я не знаю, – сказав Єгор Чернєв.

Теги за темою
Законопроект
Джерело матеріала
loader
loader