За роки політичних відносин президент Франції Емманюель Макрон перейшов від особистих дзвінків російському диктатору Володимиру Путіну до більш жорстких заяв, серед яких можливість застосування іноземних військ в Україні.
Розрив на два роки
В ефірі телемарафону Єдині новини Макрон нагадав, що між цими періодами виник певний розрив на два роки. У 2017-2022 роках він багато спілкувався з Путіним на різних форматах: під час візитів президента РФ до Франції, поїздок Макрона в Росію, на міжнародній арені.
За словами Макрона, головною метою поїздок були досягнення миру в Україні та дотримання Мінських угод. Він пригадав про зустріч президента України Володимира Зеленського та Путіна у Нормандському форматі, яка відбулася в Парижі у 2019 році.
– Це була нагода, коли єдиний раз зустрілися президент Путін і Зеленський. Це було у грудні 2019 року. Ми дбали про безпеку Європи. Ми хотіли цими дискусіями реангажувати Путіна у діалог про безпеку Європи, але потім прийшла нова фаза, – стверджує президент Франції.
Путін порушив всі зобов’язання
Макрон наголосив, що поки бачив можливість, то намагався говорити з Путіним, але російський диктатор порушив усі зобов’язання в Мінському форматі та навіть на особистому рівні.
– Поки було можливо, я продовжував з ним говорити, але після сцен масових воєнних злочинів, після Бучі, війна вступила в іншу фазу. Я продумував, якою тепер може бути наша стратегічна позиція. Я довго роздумував і дійшов висновку, що сьогодні ситуація як ніколи складна, – вважає він.
За словами Макрона, він захоплюється діями українців, але на фронті є дуже великі втрати з обох боків. Він звернув увагу, що Росія змогла перелаштувати економіку на довгострокову перспективу для ведення війни, тоді як на міжнародній арені є дуже багато невизначеності.
– Нам треба не лише визначати, яким буде справжній мир. Потрібен новий імпульс на рівні європейських країн, щоб пришвидшити допомогу. Ворог каже: у нас лімітів немає. Тоді чому ми маємо казати, що у нас є ці ліміти? Ми маємо мету: Росія не може виграти цю війну, – сказав він.
Президент Макрон наголосив, що Франція підтримуватиме Україну. На його думку, в Європі не буде миру, якщо Україні доведеться капітулювати.