Американські військові готові надати Україні далекобійні ракети, Чехія розпочне поставку сотень тисяч снарядів, а РФ зазнала масової атаки безпілотників
Масштабні атаки БПЛА на Росію
13 березня у Росії заявилипро атаки 67 безпілотників на шість областей. Як спершу заявили у російському оборонному відомстві, цієї ночі та зранку ППО збила або перехопила 58 безпілотників над шістьма областями.
Найбільше дронів - 29, за словами міноборони РФ, знищили над Воронезькою областю. Крім того, над Білгородським регіоном нібито збили 11 безпілотників, по 8 над Брянськом і Курськом та по одному над Ленінградською і Рязанською областями РФ.
Пізніше у міноборони РФ повідомили про ймовірне перехоплення ще 7 безпілотників - шести над Воронезькою областю та одного над Білгородською. А ближче до 11:00 там заявили про нібито збиття ще двох БПЛА над Білгородською областю.
Також повідомляють, що у Ростовській області дрони впали на територію Новошахтинського заводу нафтопродуктів. Технологічні об'єкти підприємства зупинено.
За даними джерел Армія TV, Служба безпеки України атакувала дронами одразу три нафтопереробні заводи в Росії. Вони є у Рязані, Кстово, та Кіріши Ленінградської області та входили у топ-5 найбільших заводів в Росії.
Пентагон готовий передати Україні ATACMS великої дальності
Пентагон відкритий для передачі Україні ракет ATACMS дальністю понад 290 км, пише видання Цензор.НЕТ з посиланням на The Wall Street Journal.
Раніше представники Пентагону наполягали на тому, що Збройні сили США повинні зберегти всі свої ракети великої дальності ATACMS для задоволення власних військових потреб.
Однак зараз, зазначили американські посадовці, американське оборонне відомство відкрите для передачі ATACMS більшої дальності, оскільки тепер військові США можуть використовувати ракети наступного покоління Precision Strike Missile.
Водночас вони не уточнили, чи схвалить президент США Джо Байден передачу ракет ATACMS більшої дальності, ніж та, яку вже отримала Україна.
Перші боєприпаси від чехів можуть бути в Україні вже в червні
Радник прем'єра Чехії Томаш Пояр заявив, що артилерійські снаряди, які будуть закуплені за чеською ініціативою, ймовірно,почнуть поставлятидо України у червні.
Ідеться про 300 тис. снарядів, закупівлю яких було підтверджено, і ще 200 тис., які були обіцяні. Мета Чехії – поставити боєприпаси в Україну цього року.
"Я не хочу обіцяти неможливого, тому що навіть в ідеальній ситуації знадобляться місяці, щоб успішно доставити матеріал на передову, де він найбільше потрібен", — сказав прем'єр Чехії Петр Фіала під час конференції.
Перші партії боєприпасів можуть надійти в Україну у червні.
"Обіцяні гроші мають надійти, і контракти мають бути укладені. На момент укладення контракту на доставку (боєприпасів) в Україну піде кілька тижнів", - сказав він.
"Починаючи з червня, поставки можуть надходити", - додав радник.
Росіяни зазнають великих втрат, не просуваючись вперед
Населені пункти, які намагалася захопити РФ, залишилися під контролем ЗСУ. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський з передової розповів про ситуацію на полі бою. За два тижні жорстких боїв росіянам не вдалосязахопити жоден населений пункт, сказав він.
За словами головнокомандувача ЗСУ, загалом оперативна обстановка на Східному фронті залишається складною. Окупанти продовжують вести наступальні дії, але активність ворога на інших ділянках фронту помітно знизилась. Це, ймовірно, спричинено великими втратами у російській армії.
"За два тижні жорстких боїв противник зазнав надзвичайно високих втрат. Однак, всі населені пункти, які він намагався захопити, залишилися під нашим контролем", - наголосив головком.