Росія рекордно наростила морський експорт нафти: куди її везуть
Росія рекордно наростила морський експорт нафти: куди її везуть

Росія рекордно наростила морський експорт нафти: куди її везуть

Російський експорт нафти підскочив до найвищого рівня в 2024 році. Це сталося після того, як поставки з ключового тихоокеанського порту відновилися. До цього шторм ускладнив вантажні операції попереднього тижня.

Загальні потоки зросли до 3,7 мільйона барелів на день протягом минулого тижня. Про це йдеться в матеріалі Bloomberg.

Протягом другого кварталу Кремль планує відійти від експортних цілей на користь обмеження виробництва. Дотримання країною своєї поточної обіцянки скоротити видобуток нафти знизилося минулого місяця після того, як на початку року досягло майже 100%.

Валова вартість поставок сирої нафти підскочила до найвищого рівня з жовтня, піднявшись до $1,86 млрд
за семиденний період, незважаючи на міжнародний режим санкцій.

Минулого тижня в тихоокеанському порту Козміно було завантажено 11 танкерів. Це лише на одну менше, ніж рекордна кількість, помічена за тиждень до 4 лютого, і на 5 більше від попередніх операцій попереднього тижня, коли були шторми та вітри досягали 40 миль на годину.

Окремо, поставки сирої нафти Sokol з Де Кастрі повернулися до майже попереднього рівня, а танкери-шаттли здійснюють прямі поставки китайським нафтопереробникам, а не перевозять вантажі на інші судна для доставки. Перший вантаж був доставлений на нафтопереробний завод поблизу пакистанського порту Карачі.

Чотиритижневий середній дохід також виріс, збільшившись приблизно на $50 млн до $1,66 млрд на тиждень. Морські потоки російської нафти за тиждень до 10 березня зросли до 3,7 мільйона барелів на день, що є максимумом з початку року. Менш нестабільний чотиритижневий середній показник також зріс, приблизно на 50 тис. барелів на день до 3,36 млн барелів на день.

Щотижневі поставки були приблизно на 120 тис. барелів на день вище середнього показника, який спостерігався в травні та червні, або приблизно на 420 тис. барелів на день вище мети Росії в першому кварталі. Чотиритижневий середній показник становив близько 80 тис. барелів на день вище цілі.

Як повідомляв раніше OBOZ.UA, російські нафтопереробні потужності тимчасово скоротилися через численні удари українських безпілотників по нафтопереробних заводах по всій Росії. Це може призвести до зростання цін на бензин та інші товари повсякденного вжитку напередодні президентських виборів, що пройдуть в РФ 15-17 березня.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader