Disney Entertainment заявила, що певні категорії та частини шоу не могли бути включені в 90-хвилинну версію через часові обмеження.
Організатори вирізали зі скороченої міжнародної телевізійної версії “Оскара” номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, в якій переміг фільм “20 днів у Маріуполі”. Про це Суспільне мовлення.
Зокрема, другий рік поспіль ексклюзивним транслятором церемонії в Україні був канал “Суспільне Культура”. У ніч на понеділок глядачі могли побачити повну версію премії.
Наступного дня, 11 березня, на цьому ж телеканалі був запланований показ міжнародної скороченої версії, однак виявилося, що там були представлені не всі лауреати.
За словами Лук’яна Галкіга, виконавчого продюсера каналу, минулого року з міжнародної версії премії не вирізали нагороду за найкращий документальний фільм про російського опозиціонера Олексія Навального.
“Команда була шокована та глибоко розчарована, коли не побачила у монтажі міжнародної версії номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, де справедливу нагороду здобула стрічка “20 днів у Маріуполі”. Потужна промова Мстислава Чернова підкреслила єдність між Україною й світом – тим прикріше бачити виключення цього повного правди й сили епізоду з версії, розповсюдженої для світових ліцензіатів премії “Оскар”, – обурилася команда “Суспільного”.
У свою чергу, представники Disney Entertainment пояснили, чому не включили церемонію нагородження “20 днів у Маріуполі” в скорочену міжнародну телевізійну версію “Оскара”.
У компанії послалися на часові обмеження для короткої версії шоу і додали, що вибір номінацій для скороченої версії був визначений заздалегідь під час процесу планування кілька тижнів тому.
Представники Disney Entertainment зазначили, що надали “Суспільному” ліцензію на показ в Україні як повної церемонії в прямому ефірі, так і альтернативної 90-хвилинної версії шоу. Тому телеканал вирішив транслювати повну версію, щоб глядачі могли ще раз побачити перемогу України.
Нагадаємо, що головну статуетку за найкращий фільм отримала стрічка Крістофера Нолана Оппенгеймер.