Хоча очікується, що об'єкт повністю розпався при вході в атмосферу, залишається вкрай невелика ймовірність того, що деякі компоненти могли досягти поверхні Землі, повідомляє 24 Канал.
Сандра Джонс, представник Національного управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA), заявила, що агентство ретельно проаналізувало уламки EP9 і визначило, що вони безпечно увійдуть в атмосферу Землі.
Європейське космічне агентство (ESA) також спостерігало за траєкторією EP9, стверджуючи, що ймовірність того, що космічне сміття становитиме загрозу для людського життя, мінімальна.
Детальніше про EP 9
Палета EP9, що складалася з шести нових літій-іонних акумуляторів, була доставлена на МКС японським космічним кораблем HTV. Згодом астронавти за допомогою роботизованої руки замінили застарілі нікель-водневі батареї на нові. Після цього дев'ять старих батарей були прикріплені до платформи EP9 і пізніше випущені у вільний політ за допомогою роботизованої руки Canadarm.
Скидання EP9 з МКС відбулося 11 березня 2021 року, і відтоді відпрацьовані батареї оберталися навколо Землі, здійснюючи приблизно 90-хвилинний виток. Швидкість блоку з часом поступово зменшувалася через розріджену атмосферу на низькій навколоземній орбіті, що призвело до неминучого входження в атмосферу.
Варто зазначити, що такий спосіб утилізації відрізнявся від звичної практики NASA. На рішення вплинуло припинення програми космічних кораблів HTV у 2020 році, коли не залишилося альтернативного вантажного корабля, здатного транспортувати платформу з акумуляторами зі станції. Внаслідок цього батареї були утилізовані під час неконтрольованого спуску.