"GreenUnity Ukraine": у Нью-Йорку стартував важливий захід
"GreenUnity Ukraine": у Нью-Йорку стартував важливий захід

"GreenUnity Ukraine": у Нью-Йорку стартував важливий захід

Радник Голови Державної екологічної інспекції України та Головний виконавчий директор і засновник неурядової організації «GreenUnity Ukraine» Станіслав Соніч 4 березня 2024 року відвідав захід з нагоди святкування Всесвітнього дня дикої природи 2024 (#WWD2024) у Штаб-квартирі Організації Об'єднаних Націй у Нью-Йорку, Сполучені Штати Америки.

Захід був спрямований на цифрові інновації і підкреслював, як цифрові природоохоронні технології та послуги можуть сприяти збереженню дикої природи, стійкій та легальній торгівлі дикими тваринами та співіснуванню людини та дикої природи. Тема 2024 року "Поєднуючи людей і планету: Вивчення цифрових інновацій у збереженні дикої природи" визнає вплив цифрових втручань на екосистеми та громади у все більш взаємопов'язаному світі.

Люди в усьому світі покладаються на ресурси дикої природи та біорізноманіття для задоволення своїх потреб - від їжі до палива, ліків, житла та одягу. Щоб ми могли насолоджуватися благами та красою, які природа приносить нам і нашій планеті, люди спільно працюють над тим, щоб екосистеми могли процвітати, а види рослин і тварин могли існувати для майбутніх поколінь.

Всесвітній день дикої природи - це можливість віддати належне багатьом красивим і різноманітним формам дикої фауни і флори та підвищити обізнаність про безліч переваг, які їх збереження надає людям. Водночас, цей день нагадує нам про нагальну потребу посилити боротьбу зі злочинами проти дикої природи та антропогенним скороченням чисельності видів, що має широкі економічні, екологічні та соціальні наслідки. Враховуючи ці різноманітні негативні наслідки, Ціль сталого розвитку №15 зосереджена на зупиненні втрати біорізноманіття.

Ми перебуваємо в епіцентрі глобальної цифрової революції, яка руйнує бар'єри на шляху до орієнтованого на людей цифрового врядування та рівних можливостей. "Цифровий розрив" поступово скорочується, а покращений зв'язок та доступ до Інтернету зараз охоплює 66% населення планети. Однак приблизно 2,7 мільярда людей у світі залишаються поза мережею. У найменш розвинених країнах та країнах, що не мають виходу до моря, лише в середньому 36% населення мають доступ до Інтернету. Крім того, жінки та молодь непропорційно страждають від відсутності доступу до Інтернету та необхідних для працевлаштування цифрових навичок.

Хоча технологічний прогрес значно покращив різні аспекти збереження дикої природи, включаючи дослідження, комунікацію, відстеження та аналіз ДНК, такі виклики, як нерівномірний доступ, забруднення навколишнього середовища та нестійке використання технологій, перешкоджають досягненню загальної цифрової інклюзії до
2030 року.

Всесвітній день дикої природи 2024 року слугував платформою для обміну досвідом між поколіннями та розширення прав і можливостей молоді. Через мистецтво, презентації та дискусії він зосереджувався на можливостях для сталого цифрового збереження дикої природи.

Він заохочує до вивчення існуючих цифрових інновацій, звертає увагу на міжгалузеві розбіжності та передбачає інклюзивний цифровий зв'язок для всіх людей і всієї планети. Цього року Секретаріат «CITES» об'єднався з Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (UNDP), «WILDLABS», «Jackson Wild» та «International Foundation for Animal Welfare», щоб сприяти проведенню цих важливих дискусій.

Джерело матеріала
loader
loader