Мстислав Чернов: Я волів би віддати свій «Оскар», щоб Росія ніколи не нападала на Україну
Мстислав Чернов: Я волів би віддати свій «Оскар», щоб Росія ніколи не нападала на Україну

Мстислав Чернов: Я волів би віддати свій «Оскар», щоб Росія ніколи не нападала на Україну

Мстислав Чернов: Я не можу змінити минуле. Але всі ми разом можемо виправити історію. Щоб всі ті, хто віддав свої життя, ніколи не були забуті. Адже кіно формує спогади, а спогади формують історію.

Український режисер Мстислав Чернов виголосив промову на сцені під час нагородження премією Американської кіноакадемії. Його фільм «20 днів у Маріуполі» отримав «Оскар» як «Найкращий повнометражний документальний фільм».

«Це перший Оскар в історії України. Це честь для мене. Але, мабуть, я буду першим режисером на цій сцені, який скаже: я хотів би ніколи не зробити цього фільму.

Я хотів би могти обміняти це [цю нагороду] на те, щоб Росія ніколи не атакувала Україну, ніколи не окуповувала наші міста. Я хотів би віддати все це визнання, щоб Росія ніколи не вбивала десятки тисяч моїх співгромадян українців. Я хотів би, щоб вони звільнили всіх полонених, всіх солдатів, які захищають нашу землю, всіх цивільних, які зараз перебувають в їхніх тюрмах.

Але я не можу змінити історію. Я не можу змінити минуле. Проте всі ми разом — ви, і деякі з найталановитіших людей світу з-поміж вас — ми можемо зробити так, щоби виправити історію, щоб правда перемогла. І щоб загиблих людей у Маріуполі, щоб тих, хто віддав свої життя, ніколи не забули. Тому що кіно формує спогади, а спогади формують історію.

Тому дякую вам усім! Дякую Україні! Слава Україні!», — сказав Чернов, отримуючи нагороду на сцені.

Читайте також:

  • Переможці премії «Оскар»: «Оппенгеймер» — найкращий фільм, Крістофер Нолан — найкращий режисер, Кілліан Мерфі та Емма Стоун — кращі актори року
  • «Оскар-2024»: Текстова трансляція «Детектора медіа»

«20 днів у Маріуполі» — документальна робота режисера, воєнного кореспондента Мстислава Чернова. Також над нею працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка, журналістка Василиса Степаненко, які в березні 2022 року разом зі Мстиславом Черновим знімали у блокадному Маріуполі. 

Стрічка зображує події в Маріуполі в лютому-березні 2022 року. Зокрема, до неї ввійшли кадри російських обстрілів та бомбардування пологового будинку. 

Cвітова прем’єра «20 днів у Маріуполі» відбулася на фестивалі незалежного кіно у США «Санденс»-2023, де фільм отримав Приз глядацьких симпатій.

У травні 2023 року творців фільму за їхню роботу нагородили Пулітцерівською премією. Режисер Мстислав Чернов здобув за стрічку «20 днів у Маріуполі» головний приз Національної конкурсної програми «Docu/Україна» та Приз глядацьких симпатій 20-го ювілейного фестивалю Docudays UA.

В українському прокаті «20 днів у Маріуполі» стала найкасовішою серед документальних стрічок. У липні 2023 року вона вийшла в прокат у США. 

У грудні «20 днів у Маріуполі» ввійшов у трійку найкращих документальних фільмів 2023 року за версією видання про кіно Indiewire, а також посів четверте місце у списку найкращих фільмів 2023 року у Великій Британії та шосте місце — у США.

Фото: Myung J. Chun / Los Angeles Times via Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
війна Кіно українське кіно
Джерело матеріала
loader
loader