![Україна майже вичерпала свої ресурси – нардпепка про план "Б" і план "С"](https://thumbor.my.ua/wk0PZHkKC1dj1OqAQ1whHNzofso=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Ff0d674b0094b7143925cd1b43c10ec58.jpg)
Україна майже вичерпала свої ресурси – нардпепка про план "Б" і план "С"
Нардепка зазначила, що через загрозу зупинення західної допомоги Україна почала розглядати не лише "план Б", а й "план С".
Київ активно шукає альтернативні шляхи для фінансування через припинення допомоги вд Сполучених Штатів і глухий кут у Конгресі США щодо схвалення пакету на 60 млрд доларів.
Про це пише Financial Times.
"Ми майже вичерпали наші можливості – всі внутрішні ресурси використовуються для фінансування армії", – заявила голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа.
Перший план України базувався на тому, що нова допомога від США та ЄС почне надходити в січні. Проте у Конгресі США досі не ухвалили позитивного рішення, а Угорщина затримала чотирирічний пакет невійськової допомоги ЄС у розмірі 50 мільярдів євро.
Нардепка зазначила, що через загрозу зупинення західної допомоги Україна почала розглядати не лише "план Б", а й "план С". Який саме, вона не уточнила.
За її словами, Україна переговори про додаткову бюджетну підтримку з іншими країнами G7, особливо з Японією та Канадою. Також розглядається можливість значного скорочення невійськових витрат і підвищення податків.
Президент Байден запросив у Конгресу США $61 млрд на допомогу Україні, але Конгрес США так і не ухвалив допомогу Україні.
Представник Держдепу Метью Міллер заявив, що США не надаватимуть Україні військову допомогу на тому рівні, як це було в 2022-2023 роках, але це не означає припинення американської підтримки.
Раніше у CNN назвали новий термін розгляду плану про допомогу Україні.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)