Заява президента Франції Еммануеля Макрона щодо можливості відправки західних військ в Україну не стала несподіванкою для Києва.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба в інтерв’ю ELTA, пише Delfi.
За його словами, складається враження, що Париж – перша європейська столиця, яка публічно визнає очевидне. А інші країни занепокоєні та невдоволені озвученням фактів.
– Але дискусія, спровокована цим повідомленням з Парижа, заощадить багато часу Європі на усвідомлення того, що потрібно зробити більше. Не лише для України, а й для Європи, – зазначив Кулеба.
Глава МЗС вважає, що в деяких європейських столицях досі немає розуміння, що допомога Україні – це не благодійність, а порятунок життів власних громадян, економія великих коштів, які інакше пішли б на власний захист.
Хоч би якою була ціна допомоги іншій країні, яка самообороняється, захищати себе набагато дорожче, додав він.
– Цей меседж від Макрона – це те, що всі знають, але бояться сказати. Він просто перший, хто почав відкрито говорити про те, що, на мою думку, має розуміти кожна розумна людина в Європі. Якщо Росію не зупинити в Україні, буде війна в Європі,- резюмував Кулеба.
Відправлення західних військ до України
26 лютого президент Франції у Парижі, що, хоча “немає консенсусу” щодо відправлення західних військ в Україну, “нічого не можна виключати”.
Згодом Швеція, Чехія та Польща повідомили, що не розглядають введення своїх військ в Україну.
28 лютого прессекретар Ради нацбезпеки США Едрієн Вотсон заявила, що президент США Джо Байден дав зрозуміти, щойого країна не відправлятиме війська воювати в Україну.
У свою чергу прем’єр-міністр Естонії Кая Калас переконана, що не можна виключати жодних способів надання допомоги Україні, оскільки війська РФ в жодному разі не повинні перемогти.
Спікер польського Сейму Шимон Головня вважає, що НАТОне готове до розміщення військ на території України.