Січневий анонс Xiaomi представив індустрії POCO X6 Pro. Нова ітерація «народного» смартфона отримала адекватний цінник, сучасний дизайн та потужну начинку, а от с камерою тут, як завжди, є нюанси. Ми вже протестували новинку, пограли, зробили світлини тощо, і нарешті готові ділитися враженнями.
Плюси:
сучасний дизайн; є захист IP54; яскравий деталізований AMOLED-екран 120 Гц; є функція Always-On-Display; потужний процесор та графічний чип; насичене стереозвучання з підтримкою Dolby Atmos; швидка пам’ять LPDDR5X та UFS 4.0; акумулятор 5000 мАгод; є швидка зарядка 67 Вт; багатий комплект постачання
Купити в Q-TechnoМінуси:
маркий корпус; камери могли бути кращими; забагато фірмових застосунків та сервісів; комусь точно не сподобається відсутність слота для microSD
Купити в Q-TechnoЗміст
- 1 Технічні характеристики POCO X6 Pro
- 2 Паковання та комплектація
- 3 Дизайн та ергономіка
- 4 Дисплей POCO X6 Pro
- 5 Звук та вібровідгук
- 6 Камери POCO X6 Pro
- 7 Продуктивність, ПЗ та ігри
- 8 Автономність POCO X6 Pro
- 9 Досвід користування
- 10 Ціна та конкуренти
Технічні характеристики POCO X6 Pro
Екран | AMOLED, 6,67 дюйма, 1220×2712 пікселів, 120 Гц, 68 мільярдів кольорів, Dolby Vision, HDR10+ |
Процесор | MediaTek Dimensity 8300 Ultra, 4 нм, 8 ядер (1×3,35 ГГц — Cortex-A715, 3×3,2 ГГц — Cortex-A715, 4×2,2 ГГц — Cortex-A510) |
Графіка | Mali G615-MC6 |
Основна камера | 64 Мп, f/1,7, 25 мм, 0,7µm, PDAF, OIS, другий модуль ширококутний 8 Мп, f/2,2, 120˚, третій макро 2 Мп, f/2,4 |
Фронтальна камера | 16 Мп, f/2,4 |
Запис відео | 4K@24fps/30fps, 1080p@30fps/60fps |
Пам’ять | 12/512 ГБ, 8/256 ГБ, слота для карт пам’яті немає |
Передача даних | LTE/5G, DualSIM, Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax), Bluetooth 5.4, NFC, USB Type-C 2.0, |
Навігація | GPS, Glonass, Beidou, Galileo, QZSS |
Акумулятор | 5000 мАгод, швидка зарядка 67 Вт |
Ступінь захисту | Є, IP54 |
Звук | Стереозвучання, підтримка Dolby Atmos |
Операційна система | HyperOS на базі Android 14 |
Матеріал корпусу | Скло (Gorilla Glass 5) + пластик або екошкіра |
Габарити | 160,45×74,34×8,25 мм |
Вага | 186 грамів |
Паковання та комплектація
POCO X6 Pro поставляється у боксі звичного розміру в чорно-жовтих кольорах бренду.
Всередині бачимо наступне:
- сам телефон з наліпленою на екран плівкою;
- симпатичний пластиковий кейс;
- блок живлення на 67 Вт;
- кабель USB-A — USB-C;
- скріпку для виймання SIM-карти;
- документацію.
Дизайн та ергономіка
POCO X6 Pro отримав стильний сучасний дизайн: передня панель з покриттям Gorilla Glass 5 рівна, грані пласкі, а кути згладжені. Задня панель закруглена по краях, має велику випнуту платформу, на якій розмістили основні модулі камер, спалах та надпис POCO.
На передній панелі бачимо відносно тонкі рамки та трошки потовщену нижню рамку, вбудовану в екран фронтальну камеру та кільце сканера відбитків пальців.
На лівому торці розмістили кнопку блокування екрана та клавіші гучності. На правому — нічого немає. На верхній грані бачимо динамік, ІЧ-порт та мікрофон. На нижній розмістили другий динамік, порт USB-C та слот для двох SIM-карт. Телефон не підтримує картки пам’яті microSD.
Новинка має три кольори: два глянцеві чорний та сірий, а ще жовтий колір з задньою кришкою під екошкіру. В нашому випадку це чорний глянцевий пластик. Габарити моделі 160,45×74,34×8,25 мм, а вага — 186 грамів. Телефон захищений за стандартом IP54 від води та пилу. Це означає, що POCO X6 Pro не боїться вологи, дощу тощо, але у воду його опускати не треба.
Смартфон зручно лежить в долоні попри свою слизьку поверхню. Але глянцевий корпус схильний до подряпин і вже через секунду після контакту з рукою увесь покривається відбитками пальців та пилом. Тому, якщо вас це хвилює, варто відразу надіти комплектний чохол.
На огляді в нас була модель чорного кольору з чорним же кейсом, тому усе разом має гарний вигляд.
Дисплей POCO X6 Pro
POCO X6 Pro оснащений AMOLED-екраном діагоналлю 6,67 дюйма з роздільною здатністю 1220×2712 пікселів. Частота оновлення складає 120 Гц. Співвідношення сторін 20:9, а щільність пікселів 446 ppi. Заявлено про 68 мільярдів кольорів, підтримку Dolby Vision та HDR10+. Також виробник каже, що пікова яскравість екрана складає 1800 ніт під час перегляду відео Dolby Vision. Водночас максимальна яскравість в усіх інших умовах — 1150 ніт.
Дисплей POCO X6 Pro яскравий, деталізований з насиченими кольорами та адекватними кутами огляду. Однак ця яскравість не настільки велика, щоб без замірів я міг сказати про показники 1000+ ніт. На сонці чи в приміщенні все зчитується без проблем, проте особливої заявленої надяскравості я не помітив. Проте це не привід відзначити екран POCO X6 Pro та виділити його в один з головних плюсів моделі.
В меню є темна та світла теми, налаштування колірної схеми (режими «Стандартний PRO», «Яскравий», «Насичений» та «Розширені налаштування». Є режим читання, налаштування та вибір шрифту, налаштування екрана блокування, а також зміна частоти оновлення. В останньому випадку маємо адаптивний варіант, що автоматично скаче від 60 до 120 Гц та тільки 120 Гц. Функцію Always-On-Display також завезли.
Звук та вібровідгук
POCO X6 Pro отримав повноцінне стереозвучання. Тобто це не один динамік плюс додатковий у вигляді розмовного. Це два окремих динаміки, що розмістили на верхньому та нижньому торцях. Є підтримка технології Dolby Digital, а також власна Xiaomi Sound. Є вбудований еквалайзер та різноманітні звукові пресети. Також активується імерсивний звук, що додає ефекту занурення та відчуття простору. Це щось типу покращеного об’ємного звучання, яке варто спробувати вмикати на відео, фільмах чи серіалах, але це точно не для музики.
Звучання динаміків насичене та гучне. Дзижчання немає навіть на максимальній гучності. При активації згаданого вище режиму якийсь об’єм справді додається, але я б не сказав, що це якось сильно помітно. Просто в смартфона і так потужний звук, тому на загальному фоні покращення гірше відчуваються.
Що стосується звучання в навушниках, то тут заявлений 24-біт/192 кГц Hi-Res звук, а ще підтримка кодеків AAC, AptX, LDAC. Тобто якщо у вас гарна аудіогарнітура, то смартфон має можливості для її розкриття.
Вібровідгук приємний, але, звичайно, не флагманського рівня. Налаштування вібро немає. Можна лише змінити інтенсивність тактильного відгуку, вимкнути чи увімкнути його.
Камери POCO X6 Pro
POCO X6 Pro оснащений потрійною основною камерою з головним датчиком на 64 Мп (діафрагма f/1,7) з оптичною стабілізацією. Другий датчик — надширококутний на 8 Мп (f/2,2) з кутом огляду 120 градусів. Третій модуль 2-мегапіксельний (діафрагма f/2,4).
Фільмування доступно в 4К 24/30 fps, 1080р при 60 чи 30 кадрах за секунду та 720р при 30 fps.
Основний модуль телефона робить гарні, деталізовані світлини з адекватною передачею кольору. Нічний режим теж нормальний, а от ширококутному модулю вже починає не вистачати деталей. При сильному зумі все ще гірше. Саме камеру можна назвати найслабшим місцем смартфона, бо вона хоч і якісна, за свої гроші, проте гірша, ніж в конкурентів в тій же категорії.
Серія POCO X вирізнялася потужними чипами за свій цінник, але камери тут завжди були просто нормальні. Це не доступні камерофони, а «народні» смартфони для мобільного геймінгу і про це варто пам’ятати.
Фронтальний датчик на 16 Мп (світосила f/2,4). Заявлена підтримка HDR, панорамне знімання, б’ютіфакатори тощо. Знімати відео ця камера може у 1080p при 30/60fps.
Селфі-камера мені сподобалася. Світлини виходять гарними та деталізованими.
Продуктивність, ПЗ та ігри
Серцем POCO X6 Pro став чип MediaTek Dimensity 8300 Ultra, зроблений за 4-нм техпроцесом. Ядер тут вісім: чотири Cortex-A715 (1×3,35 ГГц + 3×3,20 ГГц) та стільки ж Cortex-A510 (4×2,20 ГГц). Графіка — Mali-G615 MC6.
Оперативної пам’яті може бути 8/12 ГБ типу LPDDR5X, а вбудованої 256/512 UFS 4.0. Також можна додати до 8 ГБ віртуальної пам’яті. Це одна з нових функцій HyperOS. Тобто бачимо швидкі стандарти пам’яті, що покращує роботу смартфона. Інтерфейси представлені LTE/5G, DualSIM, Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax), Bluetooth 5.4 та. NFC.
Усі тести в бенчмарках дивіться нижче. Мушу сказати, що процесор виявився дуже потужним та холоднішим, ніж я сподівався.
POCO X6 Pro тягне усі популярні та «важкі» проєкти на високих-максимальних налаштуваннях графіки з гарним fps. Genshin Impact йде на високих 30+ fps. World of Tanks Blitz, PUBG Mobile та подібні без проблем запускаються на ультра налаштуваннях і працюють чудово. Це справді відносно доступний телефон, який потягне будь-що.
POCO X6 Pro працює на ОС Android 14 з новою фірмовою оболонкою HyperOS. Остання замінила MIUI в нових моделях Xiaomi та поступово усі їх смартфони перейдуть на це. Загалом вона дуже схожа на попередника. Це надбудова з безліччю вже встановлених фірмових застосунків, потужними налаштуваннями зовнішнього вигляду під користувача тощо.
Трохи змінилося розташування та стиль деяких пунктів меню, частину функцій перенесли в інші розділи тощо, але загалом естетика та напрям будуть знайомі усім користувачам китайського гіганта.
Автономність POCO X6 Pro
POCO X6 Pro оснащений акумулятором ємністю 5000 мАгод. Заявлена швидка зарядка на 67 Вт. Бездротової зарядки немає. Зарядка від 0 до 100% займає 45 хвилин. На мою думку, це гарний результат.
В тестах автономності PC Mark телефон показав результат 11 годин 16 хвилин. Це не найкращий показник з усього, що в нас було, але це ближче до середніх значень.
В реальності смартфон без проблем тримає день-півтора. Як зазвичай, залежно від сценаріїв використання телефон можна посадити значно швидше, або дотягнути до двох днів. Але середній час, на який точно можна розраховувати — день-півтора при більш-менш стандартному користуванні.
Проте окремо варто виділити розряджання в мобільних іграх, бо цей смартфон створений саме для геймерів. В цьому випадку можна грати 5-7 годин поспіль. Це залежатиме від гри, її рівня графіки тощо.
Досвід користування
POCO X6 Pro виявився кращим, ніж я сподівався. Мені не зайшов дизайн, хоча в смартфона сучасний вигляд з випнутими модулями. Просто мені усі вони такі не подобаються і це виключно смаківщина, яка не впливає на оцінку. Проте він чудово лежить в долоні, а глянцевий корпус приємний на дотик. Але він дуже сильно збирає на себе пил та відбитки пальців. На світлинах можна бачити, який він замурзаний і це попри те, що я витирав його буквально кожну хвилину. Тому тут або брати жовтий колір з екошкірою, або відразу в чохол.
Сподобався екран. Він яскравий з деталізованим насиченим зображенням. Сподобався звук з динаміків. Це не просто гучне стерео, яке зараз починає з’являтися в бюджетніших моделях. Це якісний звук з об’ємним звучанням, який приємно слухати. Звісно, він все ще не для музики, але точно для ігор, кіно, серіалів чи відео на YouTube.
Про камери вже писав. Вони адекватні, і точно не погані. Просто це гірше, ніж в інших смартфонів за ці ж гроші. Акумулятор нормальний і добре, що є швидка зарядка 67 Вт.
Вразила потужність телефона в цій ціновій категорії, хоча POCO X дивують цим кожне нове покоління.
По HyperOS поки що не можу сказати чогось більшого, ніж було вище. Тут треба все ж значно більше часу, ніж один огляд телефона. Мені завжди подобалася можливості кастомізації цієї та інших китайських оболонок, але дратувала надмірна кількість вбудованих застосунків, фірмових сервісів тощо. Якраз в Xiaomi це завжди було занадто для мене, і поки що так і залишається.
Ціна та конкуренти
Ціна на POCO X6 Pro стартує від 12 369 гривень. Проте офіційна ціна у великих мережах типу «Алло» починається від 13 999 гривень. На мою думку, ціна адекватна, та відповідає дійсності. Проте цей сегмент багатий на серйозних конкурентів.
Для початку можна подивитися до попередника POCO X5 Pro за ціною від 9979 гривень. Ще є Motorola Edge 40 Neo (ціна від 11 270 гривень), Motorola Edge 40 5G з цінником від 12 400 гривень) та Motorola Moto G84 (ціна від 8399 гривень). Також популярний новенький Redmi Note 13 Pro 4G (ціна від 9899 гривень). А ще зверніть увагу на Samsung Galaxy A54 (ціна від 11 959 гривень).
Висновок:
POCO X6 Pro — симпатичний відносно доступний смартфон для мобільних геймерів. Новинка отримала потужний чип, яскравий AMOLED-екран 120 Гц, швидку пам’ять та насичене стереозвучання. Це поєднання робить досвід від ігор максимально приємним. Камери тут адекватні, але за ці гроші можна було б краще. Правда, зрозуміло, що основна вартість пішла саме на пункти вище, тому нарікати все ж не варто.
Смартфон оснащений акумулятором на 5000 мАгод зі швидкою зарядкою 67 Вт та має простенький вологозахист. Але тут немає можливості вставити картку пам’яті, що точно комусь не сподобається попри наявність декількох варіантів сховища. В будь-якому випадку це той смартфон, який точно вартий вашої уваги, якщо вам потрібно щось продуктивне та за адекватні гроші.
Купити в Q-Techno