Мають пройти всі: парламентар висловився про військову підготовку для народних депутатів
Мають пройти всі: парламентар висловився про військову підготовку для народних депутатів

Мають пройти всі: парламентар висловився про військову підготовку для народних депутатів

Мають пройти всі: парламентар висловився про військову підготовку для народних депутатів

Її термін може скласти близько п’яти місяців.

У Верховній Раді обговорюють варіант, щоб замінити строкову службу в армії на військовий вишкіл. На думку заступника голови комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгора Чернєва, таку підготовку мають пройти усі чоловіки призивного віку, зокрема народні депутати.

Про це він сказав у інтерв’ю «Українським новинам».

Раніше його колега зі «Слуги народу» Давид Арахамія говорив, що для депутатів та державних службовців можна влаштувати військові навчання, аби мотивувати українців не боятися мобілізації.

«Той анонс від Арахамії був у розрізі норми, яка зараз є в новому законопроєкті про мобілізацію, щоб узагалі змінити підходи до строкової служби. Є пропозиція змінити її з 12-18 місяців на тримісячний вишкіл і плюс два місяці фахової підготовки. Але зробити це, обов'язковим для всіх, хто підпадає під визначений вік, зокрема і для депутатів. Я абсолютно підтримую це і думаю, що всі чоловіки мобілізаційного віку мають все ж таки пройти таку базову підготовку», ‒ сказав Чєрнєв.

Також парламентар вважає, що блокування рахунків ухилянтів, яке передбачає новий законопроєкт про мобілізацію, може негативно вплинути на економіку. Куди кращий ефект, на його думку, матиме підвищення штрафів.

Окрім того, Чернєв розповів, що норма нового мобілізаційного законопроєкту передбачає, що військовозобов'язані українці протягом 60 днів повинні оновити свої дані у ТЦК. Зробили це можна, зокрема з допомогою електронного кабінету призовника. Але з цим є певна колізія.

Нагадаємо, голова Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив, що на наразі Росія має певні результати в інформаційній війні проти України. Він пояснив це тим, що в медійний простір стали все частіше закидати тези про те, що на війну потрібно відправити депутатів та правоохоронців, а згодом ці ідеї підхоплюють та поширюють самі українці. Він наголосив, що депутатів мало, тому «від них користі на фронті не буде, а поліцейські повинні забезпечувати порядок».

Його думку підтримує заступник голови ВРУ Олександр Корнієнко. Він вважає, що мобілізація депутатів, до якої закликають українці, зіграє на руку Росії. За його словами, є кілька причин, чому на цю категорію громадян не поширюються загальні правила призову. Серед них законодавчо-конституційна, бо «якщо нардепів мобілізувати, то більше нікому тоді буде ухвалювати закони, а ще їм доведеться платити понад 100 тисяч, коли вони перебуватимуть в зоні бойових дій, що щонайменше на 20 тисяч більше, ніж парламентарі отримують зараз». Це, вважає Корнієнко, також не сподобається українцям.

В Україні триває робота над новим законопроєктом про мобілізацію. Він, зокрема, передбачає введення базової військової служби. І хоча це нововведення було одним з найменш дискусійних, наслідки його впровадження можуть стати неприємним сюрпризом для деяких чоловіків. Про це пише Володимир Романчук у статті «Роки придатності: як молодь 18–25 років може бути мобілізована».

Джерело матеріала
loader