Про це заявив народний депутат з парламентської фракції «Голос», голова Комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин в інтерв’ю Детектор медіа, передає Укрінформ.
«Я переконаний, що вдасться (хоча б частково відкрити доступ журналістів до парламенту - ред.), бо в суспільстві є великий запит і немає переконливої аргументації, чому ми цього не можемо зробити», - наголосив Юрчишин.
За його словами, єдина можлива безпекова аргументація, яку наводить керівництво парламенту, повністю руйнується у зв’язку з тим, що «ми, закривши доступ журналістам, не можемо привести до дисципліни наших народних депутатів. Вони транслюють засідання, про яке ніби ніхто не знає».
«Пояснити журналістам, чому з безпекових питань журналістам не можна, досить складно. Тому зараз думаємо, як збалансувати механізм наших безпекових органів. Нам треба передбачити місця в укриттях», - зазначив голова комітету.
На думку Юрчишина, також необхідно визначитися з механізмом доступу до парламенту. Він припустив, що, можливо, здебільшого це буде одноразова акредитація.
«Щодо медіацентру Верховної Ради. Якщо там немає ключових спікерів, яким можна ставити питання, то й життя там немає», - зауважив нардеп.
Він підкреслив, що прослідковує інтерес журналістів до заходів, які проводив пресцентр, адже 27 представників медіа з різних сфер були на кожному з 29 проведених заходів.
«Було б добре, щоб керівники парламенту, фракцій, комітетів, почергово з’являлися в цьому центрі, щоб був постійний новинний потік про роботу парламенту. І щоб їхня поява була прогнозованою», - акцентував Юрчишин.
Як повідомляв Укрінформ, Комітет Верховної Ради з питань свободи слова у співпраці з апаратом ВР та парламентськими журналістами дбатимуть, щоб оперативність, збалансованість та ефективність комунікації була на вищому рівні, ніж є зараз.