"Є всі шанси": у Раді розповіли, коли може відбутися голосування за законопроєкт про мобілізацію в Україні
"Є всі шанси": у Раді розповіли, коли може відбутися голосування за законопроєкт про мобілізацію в Україні

"Є всі шанси": у Раді розповіли, коли може відбутися голосування за законопроєкт про мобілізацію в Україні

Верховна Рада має шанси проголосувати у другому читанні за законопроєкт про мобілізацію в Україні вже до кінця березня. При цьому враховуючи величезну кількість поданих правок, розгляд законопроєкту в сесійній залі може затягнутися.

Однак для прискорення процедури керівництво парламенту, ймовірно, погоджуватиме розгляд правок із головами депутатських фракцій. Про це під час брифінгу заявив член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський.

За його словами, профільний комітет налаштований рекомендувати парламенту розглянути законопроєкт про мобілізацію у другому читанні максимум за два тижні. Також Веніславський додав, що після рішення Комітету документ відправлять до сесійної зали для розгляду.

Водночас народний обранець наголосив, що до законопроєкту про мобілізацію подано велику кількість правок. Парламентарії можуть наполягати на розгляді кожної з них, що також призведе до затягування прийняття рішення.

Веніславський упевнений, що для уникнення тривалої процедури керівництво Верховної Ради працюватиме з головами депутатських фракцій. Нардепи можуть побудувати алгоритм розгляду правок, щоб уникнути зловживань та затягування з ухваленням законопроєкту.

"Я думаю, що цілий місяць, кінець березня – початок квітня, перша половина квітня –шанси ухвалити цей законопроект у залі досить великі", – спрогнозував Веніславський.

Нагадаємо, міністр юстиції Денис Малюська позитивно ставиться до ідеї мобілізації ув'язнених в Україні. Однак на його думку, не всім засудженим можна довірити захищати країну.

Як повідомляв OBOZ.UA, у новому законопроєкті про мобілізаці. розглядається можливість призову до Збройних сил громадян, які мають судимість. І хоча це пропонується на добровільній основі, у мін'юсті виступили за вжиття рішучіших заходів. Там пояснили свою позицію тим, що захист країни вважається не просто правом, а й обов'язком кожного громадянина.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader