
У ЄС погодили Акт кібернетичної солідарності для боротьби із зовнішніми впливами
Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Єврокомісії.
«Європейська комісія вітає політичну угоду, досягнуту між Європейським парламентом та Радою ЄС щодо Акту кібернетичної солідарності, який був запропонований Європейською комісією у квітні 2023 року. Цей документ… зміцнить солідарність на рівні ЄС та дозволить краще виявляти, готуватися та відповідати на кібернетичні загрози й інциденти. Він приймається у критично важливі часи для кібернетичної безпеки, оскільки кількість кібернетичних загроз продовжує зростати у зв’язку із геополітичними подіями», - йдеться у повідомленні.
Акт кібернетичної солідарності ЄС передбачає координацію між країнами-членами за трьома головними напрямками.
Насамперед ідеться про створення європейської системи раннього попередження, яка складатиметься з національних та транскордонних кібернетичних хабів, оснащених сучасним обладнанням та інфраструктурою, включаючи спроможності штучного інтелекту та розвинутого аналізу баз даних. Це дозволить швидко, в режимі реального часу, ідентифікувати кібернетичні загрози й інциденти та планувати ефективні відповіді на них.
Другий напрямок передбачає створення так званого надзвичайного кібернетичного механізму, який поєднає спроможності з підвищення готовності до реагування на значні й масштабні кібернетичні інциденти. В рамках цього інструменту проводитимуться тестування стійкості кібернетичних систем захисту в ключових сферах управління та економіки, наприклад, в енергетиці та на транспорті. Також має бути створено так званий Резерв кібернетичної безпеки ЄС, який надаватиме резервні послуги в разі серйозних порушень, на запит країн-членів, євроінституцій, або асоційованих третіх країн.
Окрім того, новий документ передбачатиме взаємну фінансову підтримку членів ЄС у разі серйозних кібернетичних інцидентів, а також надання технічної допомоги країнам, що потерпіли від них.
Дані про кожен такий інцидент будуть аналізуватися для усунення вразливостей та для зміцнення кібернетичної стійкості ЄС, його інституцій та країн-членів.
Відповідна політична угода має бути формально затверджена Європейським парламентом та Радою ЄС. Вона набуде чинності за 20 днів після оприлюднення рішення в Офіційному журналі ЄС.
Як відомо, в умовах повномасштабного російського вторгнення ЄС та його члени надають Україні суттєву політичну, економічну, фінансову, гуманітарну й військову допомогу.
На цьому тлі значно зросла кількість кібернетичних атак на установи й інституції Євросоюзу з метою дестабілізації їхньої діяльності. Особливої гостроти проблема кібербезпеки та реагування на спроби зовнішнього втручання набуває з наближенням європейських виборів, що мають відбутися у червні.

ЄС і Британія зблизили позиції у перемовинах про "перезапуск" відносин після Brexit

Сибіга назвав разючу відмінність між Україною та РФ, яку показали переговори у Стамбулі

Росія готується до війни з НАТО? На кордоні стало більше військової інфраструктури – NYT

У Японії вибухнув скандал через подарунки для міністра сільського господарства

У Євокомісії зробили важливу заяву про завершення війни в Україні

Європейські лідери поговорили з Трампом перед його дзвінком Путіну
