Три країни Європейського Союзу, а саме Польща, Франція та Естонія наголосили на важливості збільшення інвестицій в обороноздатність ЄС. Про це повідомляє The Guardian.
У документі, який потрапив до рук журналістів, три країни окреслили свої пріоритети для нової Європейської оборонно-промислової стратегії.
"Ми повинні забезпечити, щоб амбіції Стратегії були пропорційними і підкріплені конкретними діями, які підтримують нашу боєздатність. Ми перебуваємо в гонці проти часу", – йдеться у матеріалі.
Три країни зазначили, що стратегія має:
- Покращити довгострокову спроможність оборонної промисловості ЄС забезпечувати потреби наших збройних сил, зменшити стратегічну залежність і посилити здатність швидко нарощувати виробництво під час кризових ситуацій;
- Підтримувати фундаментальне збільшення рівня запасів боєприпасів, наявність ключових систем озброєнь та інших сил і засобів у країнах-членах, що вирішують вирішальні битви, в різних сферах;
- Посилити конкурентні переваги ЄС та його держав-членів у сфері технологій та інновацій (військового та подвійного призначення), в тому числі шляхом усунення вузьких місць, забезпечення безпеки ланцюгів постачання та покращення доступу до фінансування зростання;
- Посилити співпрацю з Україною та заохочувати участь Києва в її оборонно-промислових ініціативах.
Вони також попередили про необхідність достатнього фінансування для досягнення амбітних цілей.
"Ми закликаємо Комісію представити конкретні варіанти фінансування, особливо на період до наступного довгострокового бюджету ЄС. Недостатнє фінансування зараз означатиме лише вищі витрати в майбутньому", – додали у документі.
Раніше міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна казав, що заяви президента Франції Еммануеля Макрона про можливе розміщення західних військ на території України змінили парадигму підтримки Києва.