Рекордне зростання курсу біткоїна та інших криптовалют – це поганий знак для долара, пише журнал Forbes
Рекордне зростання курсу біткоїна та інших криптовалют – це поганий знак для долара, пише журнал Forbes

Рекордне зростання курсу біткоїна та інших криптовалют – це поганий знак для долара, пише журнал Forbes

Видання повідомляє про “смертельну спіраль” американської валюти через зростання держборгу США, який, за даними Bank of America, збільшується на один трильйон кожні сто днів (зараз він становить 34 трильйони).

Це збільшує побоювання з приводу настання фінансової кризи в США і змушує інвесторів переводити активи в криптовалюти, вважає Forbes.

Ми повідомляли, що курс біткоїна вчора перевищив 65 тисяч доларів (https://t.me/stranaua/145742) за монету. Тепер весь обсяг цієї криптовалюти оцінюється в трильйон доларів.

Bank of America вважає, що якщо держборг США збільшуватиметься тими самими темпами, що й зараз, курс криптовалют зросте ще сильніше. Також зростає вартість золота – ще одного активу, куди біжать інвестори.

Зростання інвестицій у “крипту” збільшилося різко в останні два тижні, і, якщо так триватиме й надалі, біткоїн може “вкрасти золоту корону” як “основне заощадження у світі”.

Економіст Нассім Талеб заявив, що економіка США перебуває у “смертельній спіралі”. І вона триватиме “доти, доки Конгрес продовжить збільшувати ліміт боргу й укладати угоди, бо боїться наслідків правильних дій”.

Під правильними діями економісти розуміють скорочення витрат американського бюджету, високий рівень яких і провокує “смертельну спіраль” для долара.

Професор фінансів Вортонської школи бізнесу Жоао Гомес попередив, що зростаючий борг США може ввергнути США у фінансову кризу вже наступного року.

“Відверто кажучи, це може зірвати роботу наступної адміністрації, – сказав Гомес журналу Fortune. – Якщо вони (влада США – Ред.) вигадають плани значного зниження податків або іншого великого бюджетного стимулювання, ринки можуть збунтуватися, відсоткові ставки можуть одразу ж різко підскочити, і в 2025 році на нас чекає криза. Це цілком може статися. Я дуже впевнений у цьому. До кінця десятиліття, так чи інакше, ми будемо там (у кризі – Ред.)”.

Теги за темою
Економіка долар
Джерело матеріала
loader
loader