В Україні іноді фіксують випадки припинення пенсійних виплат громадянам після їхнього виїзду за кордон, інформують в повідомленні благодійного фонду "Право на захист".
Існують різні причини, за яких можуть припинити виділення коштів. Зокрема, у разі виїзду на постійне місце проживання за кордон, якщо це не передбачено міжнародним договором України. Цю інформацію надає благодійний фонд "Право на захист". Згідно з законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплата пенсії припиняється у таких випадках:
- Якщо пенсія була призначена на підставі документів з недостовірними відомостями.
- У разі смерті пенсіонера.
- Якщо пенсія не надходить через поштове відділення протягом шести місяців поспіль.
- В інших випадках, передбачених законом, таких як закінчення терміну навчання дітей, що отримують пенсію в разі втрати годувальника, невизнання пенсіонера як особи з інвалідністю, або працевлаштування пенсіонера на посаду, яка дає право на пенсію за вислугу років.
Строк поновлення пенсійних виплат після виявлення причин припинення та їх виправлення становить десять днів. Якщо отримувачу пенсії невідомо причину зупинки пенсійних виплат, йому слід звернутися до Пенсійного фонду України з письмовим запитом для з'ясування обставин. Це необхідно для забезпечення офіційної відповіді, яка може бути оскаржена, включаючи через суд. Заяву можна подати через вебпортал Пенсійного фонду в особистому кабінеті.
У випадку, якщо пенсійні виплати не надходять на рахунок протягом одного року, відповідний банк повинен сповістити Пенсійний фонд не пізніше 28 числа місяця, у якому ці обставини виникли. Отримувач також має право подати заяву до Пенсійного фонду. Крім того, Пенсійний фонд припиняє перерахування пенсії у випадку, якщо банк виключений з переліку уповноважених банків.
Останні новини України:
Тариф на світло до 6 гривень за кіловат: чи зросте вартість електрики, відповідь дали у Міненергетики
Що зміниться для одеситів у платіжках за газ: скільки доведеться платити в 2024 році
На боржників в Україні чекає новий удар: яке покарання буде за прострочені платежі