
Парні імена в родині: які імена дають братам та сестрам через релігійні мотиви
Вшанування святих може бути парним
Багато звичних українських імен мають коріння в християнстві. Однак причиною вибору імені може бути не народження в дату вшанування якогось святого, а ім'я старшої дитини в родині.
Український мовознавець Любомир Белей в науковій праці, присвяченій іменам України зазначає, що існує традиція обирати парні або взаємозумовлені імена в рамках християнства. Він зазначає, що це такі парні імена для синів — якщо старший Петро, то молодшого називають Павлом, а іменини в такому випадку в них в один день — 29 червня (12 липня за старим церковним календарем).
Якщо в родині була старша донька, названа на честь княгині Ольги, то сина називають Володимиром на честь рівноапостольного князя. Зустрічаються родини, які маючи трьох дочок називали їх Віра, Надія та Любов. В сім'ях з двома синами — Борисом та Глібом, аби вшанувати українських князів-мучеників ХІ ст. століття.
Парні імена для дітей можуть бути обрані і за близькістю дат іменин — Дмитро та Михайло (26 жовтня та 8 листопада за новим календарем/ 8 та 21 листопада за старим), Андрій та Микола (30 листопада та 6 грудня за н.к./13 та 19 грудня за старим), Кузьма та Дем’ян (1 листопада за н.к./ 14 листопада за старим).
Раніше "Телеграф" розповідав про те, які прізвища в Україні пов'язані з тим, де розташовувався будинок далеких пращурів. Також деякі прізвища можуть вказувати на кочове походження роду або ще від скіфів.

Нідерланди залучать цивільних фахівців, щоб зміцнити кібербезпеку

ЗМІ назвали імена ймовірних кандидатів на папський престол

Скоро можуть закрити і цю "лавочку". Хто зі студентів лишиться відстрочки у 2025

Суспільно корисні роботи: чи оплачуються вони

Допомогу припинять менш ніж через 10 днів: одна країна ЄС попередила українців

Від 3 до 10 тисяч гривень на день народження - хто отримає виплату у 2025 році
