Китай запустив свій перший високоорбітальний Інтернет-супутник
Китай запустив свій перший високоорбітальний Інтернет-супутник

Китай запустив свій перший високоорбітальний Інтернет-супутник

Китай пізно ввечері 29 лютого відправив у космос свій перший супутник нової серії високоорбітального інтернету.

Як передає Укрінформ, про успішний запуск повідомляє Xinhua.

На навколоземну орбіту космічний апарат вивела ракета-носій Long March-3B, що стартувала з космодрому Січан у південно-західній провінції Сичуань 29-го лютого о 21:03 за місцевим часом (15:03 за Києвом).

Xinhua не уточнює деталей, але профільне видання SpaceNews повідомляє, що це високоорбітальний супутник Internet-01 (Weixing Hulianwan Gaogui-01), розроблений Китайською академією космічних технологій (CAST).

Новий апарат створений у рамках зусиль Китаю з розширення своєї космічної інфраструктури та призначений для забезпечення зв’язку на великих відстанях і підвищення якості телекомунікаційних послуг у регіоні. Він використовуватиметься для забезпечення покриття всього Китаю та ключових районів уздовж глобальної ініціативи Пекіна «Один пояс, один шлях».

Очікується, що супутник відіграватиме ключову роль у розвитку мереж 5G, а також у підтримці різних космічних дослідницьких місій.

Китай уже використовує серію геостаціонарних супутників зв’язку ChinaSat (Zhongxing), а в лютому минулого року запустив свій перший супутник високошвидкісного інтернету ChinaSat-26, який забезпечує швидкість передачі даних понад 100 гігабіт на секунду (Гбіт/с).

Ця місія стала 510-м польотом рідкопаливних триступеневих ракет-носіїв серії Long March, здатних вивести на навколоземну орбіту до 1 тонни корисного вантажу.

Як повідомляв Укрінформ, Китай цьогоріч планує розпочати експлуатацію першого космодрому для комерційних космічних апаратів та здійснити рекордні для країни 100 космічних запусків.

Фото: Xinhua

Теги за темою
Китай Космос Інтернет
Джерело матеріала
loader
loader