ЄС підозрює Meta у незаконному зборі даних користувачів підписки на соцмережі без показу реклами
ЄС підозрює Meta у незаконному зборі даних користувачів підписки на соцмережі без показу реклами

ЄС підозрює Meta у незаконному зборі даних користувачів підписки на соцмережі без показу реклами

Скарги подали організації із захисту прав споживачів у восьми країнах ЄС.

У восьми країнах Євросоюзу організації захисту прав споживачів сьогодні, 29 лютого, подали скарги до національних органів захисту даних проти компанії Meta, стверджуючи, що гігант соцмереж незаконно збирає дані користувачів платної підписки на фейсбук без реклами. Про це повідомляє Euronews.

Скарги подали організації захисту прав споживачів з Чехії, Данії, Греції, Франції, Норвегії, Словаччини, Словенії та Іспанії, які входять до загальноєвропейської споживчої організації BEUC. Вони стверджують, що модель передплати Meta не відповідає принципам загального регламенту захисту даних ЄС (GDPR).

«Несправедливий вибір "плати або погоджуйся" є останнім зусиллям компанії легалізувати свою бізнес-модель. Але пропозиція Meta для споживачів — це дим і дзеркала, щоб приховати те, що, за своєю суттю, є тим самим старим накопиченням усілякої конфіденційної інформації про життя людей, яку потім монетизує за допомогою своєї інвазивної рекламної моделі», висловила позицію заступниця гендиректора BEUC Урсула Пахл у спільній заяві.

Представник Meta в коментарі Euronews заявив, що компанія «надзвичайно серйозно ставиться до своїх регулятивних зобов’язань і впевнена, що її підхід відповідає GDPR».

Нагадаємо, Meta запропонувала щомісячну передплату на фейсбук та інстаграм без показу реклами восени минулого року. Це стало відповіддю на дедалі сильніший тиск європейських регуляторів дотримуватися заборони збирати дані користувачів для націлювання на них реклами без їхньої згоди.

1 листопада 2023 року Європейська рада із захисту даних (EDPB) схвалила поширення заборони на збір персональних даних користувачів платформ компанії Meta з рекламною метою, яку раніше запровадила Норвегія, на всі держави ЄС.

Фото: соцмережі Meta на смартфоні / Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Євросоюз Соцмережі Facebook Instagram
Джерело матеріала
loader
loader