Придністров'я просить захисту в Росії: як на це відреагували в Євросоюзі
Придністров'я просить захисту в Росії: як на це відреагували в Євросоюзі

Придністров'я просить захисту в Росії: як на це відреагували в Євросоюзі

В Євросоюзі активно стежать за розвитком подій. Про це повідомив речник Єврокомісії з питань зовнішньої політики Пітер Стано, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

Єврокомісія підтримує мирне врегулювання конфлікту

За словами Пітера Стано, Євросоюз закликає обидві сторони до конструктивного діалогу.

Так, ми перебуваємо в постійному і тісному контакті з урядом і владою Республіки Молдова і віримо, що вони зроблять все можливе для врегулювання ситуації, що склалася,
– зазначив він.

Речник Єврокомісії наголосив, що ЄС продовжує підтримувати "мирне і всеосяжне врегулювання конфлікту навколо Придністров'я".

У Придністров'ї звернулися до Росії: що відомо

  • 28 лютого вдень у так званому Придністров'ї місцеві "депутати" усіх рівнів зібралися на з'їзд. Як зазначають російські пропагандисти, посадовці звернулися до країни-агресорки. Вони буцімто попрохали у Росії допомоги через "економічну блокаду" з боку Молдови.
  • Представник ГУР МО Андрій Юсов відреагував на цю новину.Він зазначив, що прохання невизнаного Придністров'я про захист Росією від Молдови – не той результат, на який очікував Кремль. Водночас він пригадав, що не підтвердилися чутки про те, що так звана "ПМР" приєднається до країни-агресорки.

Сьогодні, враховуючи ситуацію в "ПМР", нічого не сталося. Росія не отримала бажаного результату. У даній ситуації їхні потуги й політичні, і інформаційні – зазнали поразки,
– заявив Юсов.

  • На тлі цих подій 28 лютого Володимир Зеленський зустрівся з президенткою Молдови Майєю Санду.Сталося це у рамках саміту "Україна – Південно-Східна Європа". Президент України запевнив свою колегу, що наша держава на її боці, що ми підтримуємо владу та народ Молдови.
  • В Інституті з вивчення війни проаналізували ситуацію. Зауважили, що Придністров'я прагне, щоб відповідні заклики стали основою для будь-якого потенційного вторгнення у Придністров'я та Молдову з боку Росії. Як у короткостроковій, так і у довгостроковій перспективі.
  • Причому це узгоджується з виправданнями Кремля своїх попередніх вторгнень. Зокрема, на територію України. Тоді Москва також запевняла, що буцімто запобігає "дискримінації" та "геноциду" щодо "росіян".
Теги за темою
Росія Євросоюз Молдова
Джерело матеріала
loader
loader