![Не розкриваючи грудну клітку: у Львові пацієнту видалили легеню, уражену пухлиною](https://thumbor.my.ua/FEZLyKtT2gkOVPJnSCNWIy1i3g4=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F433%2F9d1cd47b57dd7907d0683cfbefca5c60.jpg)
Не розкриваючи грудну клітку: у Львові пацієнту видалили легеню, уражену пухлиною
Лікарі Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру вперше видалили уражену пухлиною легеню 66-річному пацієнту, не розкриваючи грудну клітку. З допомогою відеокамери.
Що таке відеоторакоскопічна операція
Торакальні хірурги зробили всього один невеличкий розріз, розміром 6 см. Потім вставили туди спеціальний гнучкий порт і через нього ввели відеокамеру та робочі інструменти, якими забирали пухлину та працювали з судинами.
– Дуже важливо не пошкодити пухлину під час операції і забрати її з організму цілою, тож ми помістили її у спеціальний мішечок, який витягнули через порт, – пояснює завідувач торакального відділення Ігор Гіпп.
Такі операції є дуже складними для хірургів, але для пацієнта вони мають неймовірні переваги.
– Коли в людини мінімальна операційна травма, вона швидше встає на ноги їй не потрібно стільки знеболювальних, як при відкритих операціях, – говорить лікар-хірург Ігор Богуцький.
Як пану Михайлу подарували другий день народження
Пан Михайло із Жовківщини. Понад рік тому чоловіка почали турбувати болі у грудній клітці та задишка. Він звернувся до сімейного лікаря, а той скерував до кардіологів.
Понад вісім місяців, за словами пана Михайла, йому лікували серце. І лише коли чоловіку, попри всі зусилля, стало гірше, його скерували до Львівського центру легеневого здоров’я, де запідозрили онкологічне захворювання.
Уже у Львівському онкоцентрі встановили діагноз – рак правої легені у II стадії. Для пацієнта розробили індивідуальний план лікування, який і передбачав видалення хворої легені відеоторакоскопічно.
У торакальному відділенні є досвід видалення частин легень таким методом – через порти. А от цілу легеню хірурги за допомогою відеокамер видаляли вперше.
Сьогодні пан Михайло усміхається. Фахівців, які провели йому лікування, називає рятівниками, бо переконаний – вони подарували йому другий день народження.
Джерело і фото:
![loader](/files/images/preloader.gif)