Заява президента Франції Еммануеля Макрона про можливість відправки військ в Україну - це не чергова зовнішньополітична помилка, а цілеспрямована відповідь на неодноразові запитання журналістів, пише Financial Times.
Макрон дійшов висновку, що імперіалістичні амбіції Путіна являють собою екзистенціальну загрозу Європі, а не тільки Україні.
"Москва веде "гібридну війну" проти Франції, зокрема, використовуючи кібератаки і кампанії з дезінформації в Інтернеті, а також тактику залякування в повітрі і на морі, кажуть чиновники в Парижі. Міністр оборони Макрона нещодавно заявив, що Росія "випробовує нові пороги агресивності" і пригрозила збити французькі літаки над Чорним морем", - йдеться в публікації.
Як пише FT, усе це сильно відрізняється від лютого 2022 року, коли Макрон вів переговори з президентом РФ Володимиром Путіним, а також наполягав на тому, що Росія не повинна "принижуватися" і що їй знадобляться "гарантії" безпеки з боку Заходу в обмін на мир. Однак неослабна агресія Росії проти України змінила думку Макрона.
"У Європі зростають побоювання, що Україна слабшає на полі бою, оскільки запаси боєприпасів виснажуються. Подальша військова підтримка США в Конгресі зайшла в глухий кут. Прихильність США колективній обороні Європи може ослабнути або навіть припинитися, якщо Дональд Трамп повернеться в Білий дім", - вказує видання.
Проблема для Макрона полягає в тому, що у Франції немає коштів зробити "все необхідне" для захисту України. У неї є армія середнього розміру, і вона є єдиною країною ЄС, що володіє ядерною зброєю. Але обмеженість державних фінансів не дає їй можливості інвестувати в оборону, якщо тільки вона не скоротить витрати в інших сферах.
Крім того, Макрону не вистачає послідовності. Останніми місяцями Франція блокувала використання коштів ЄС для закупівлі артилерійських боєприпасів для України за межами блоку на тій підставі, що такі витрати ніяк не сприяють розвитку власної оборонної промисловості Європи. І тільки 26 лютого Макрон підтримав план Чехії, згідно з яким закупівлі також здійснюватимуться за межами ЄС.
FT констатує, що заява Макрона про відправлення військ в Україну, можливо, привернула увагу до чогось "більш тривожного". А саме до того, що думки союзників розділилися щодо того, як далеко вони готові зайти, щоб допомогти Україні. Адже інші європейські чиновники поспішили дезавуювати пропозицію Макрона, вони швидко дистанціювалися від ідеї про введення військ.
Заява Макрона
Нагадаємо, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що не виключає відправлення західних військ на територію України.
Повідомлялося, що це питання обговорювалося на зустрічі глав 20 європейських держав та інших західних чиновників у Парижі напередодні.
Макрон пообіцяв, що вони зроблять усе необхідне, щоб Росія не змогла виграти війну проти України.