Кишинів відреагував на пропагандистський з'їзд у Придністров'ї: чи є загроза
Кишинів відреагував на пропагандистський з'їзд у Придністров'ї: чи є загроза

Кишинів відреагував на пропагандистський з'їзд у Придністров'ї: чи є загроза

Речник уряду Молдови Даніел Воде написав 28 лютого про єдиний факт, який викликає наразі "напругу". Про це політик заявив після того, як невизнане Придністров'я звернулося до Росії"за допомогою".

Як у Молдові відреагували на заяви невизнаного Придністров'я

Даніел Воде запевнив, що немає небезпек ескалації та дестабілізації ситуації у цьому регіоні Молдови.

Це чергова кампанія, яка намагається створити істерику в суспільстві навколо цієї так званої події у Тирасполі. Це подія, спланована тими, хто знаходиться ліворуч від Дністра та Кремлем,
– заявив речник.

Він вкотре додав, що у Молдові не бачать небезпеки дестабілізації, хоч дуже уважно стежать за ситуацією. Воде повторив, що цей регіон теж хоче миру та безпеки.

"А те, що відбувається в Тирасполі, це пропагандистська подія, прийом, який не заслуговує на прямі трансляції іноземних журналістів або напружених заголовків у новинних бюлетенях. Єдина "напруга" сьогоднішнього дня – це похмурий день на вулиці", – підсумував речник уряду Молдови.

Що відбулось у невизнаному Придністров'ї

  • У невизнаному Придністров'ї 28 лютого 2024 року відбувся так званий з'їзд депутатів. Вони ухвалили звернення до Росії, у якому закликали Кремль "захистити" регіон нібито через "тиск Молдови".
  • Кишинів начебто розв'язав проти Придністров'я "економічну війну". Посіпаки Путіна бідкались, що нібито Кишинів навмисно блокує переговори з Тирасполем.
  • Водночас орієнтовно 650 так званих "депутатів" не просили про приєднання до Росії. Однак вони зазначили, що звернулись з урахуванням проживання на території Придністров'я "понад 220 тисяч громадян Росії та унікального позитивного досвіду російської миротворчості на Дністрі, а також статусу гаранта й посередника в переговорному процесі".
Теги за темою
Молдова
Джерело матеріала
loader
loader