Допомога малозабезпеченим сім’ям: яких змін чекати з 1 березня
Допомога малозабезпеченим сім’ям: яких змін чекати з 1 березня

Допомога малозабезпеченим сім’ям: яких змін чекати з 1 березня

З 1 березня 2024 року зміниться порядок призначення і виплати допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Про це йдеться у постанові Кабміну №94 від 26 січня 2024 року.

Допомога малозабезпеченій сім’ї, де є особа працездатного віку

З 1 березня на період воєнного стану державна соціальна допомога призначається на 6 місяців, якщо у складі сім’ї є особа працездатного віку, яка:

Зараз дивляться
  • є внутрішньо переміщеною особою і не працює або не сплатила/за неї не сплачено ЄСВ протягом періоду, за який враховуються доходи;
  • повернулася після міграції/тривалого перебування (не менш ніж 90 днів) за кордоном, не перебуває на обліку як ВПО і не працює або не сплатила/за неї не сплачено ЄСВ.

Зазначено, що така особа має звертатись за призначенням підтримки не раніше ніж через 15 робочих днів після повернення.

Допомога сім’ї, де є кілька непрацюючих працездатних осіб

Також державну соціальну допомогу може бути призначена на малозабезпечену сім’ю, якщо у її складі є кілька непрацюючих працездатних осіб. Такі особи повинні на момент подання заяви:

  • Бути зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні або перебувати на обліку в центрі зайнятості як такі, що шукають роботу, зокрема для отримання ваучера на навчання;
  • Протягом двох місяців з дня призначення допомоги здійснити заходи, що сприяють їх зайнятості.

До заходів, що сприять зайнятості особи, включають: працевлаштування, реєстрацію як фізичної особи – підприємця, подання заяви для отримання допомоги на здобуття економічної самостійності/мікрогранту/ гранту на створення або на розвиток власного бізнесу, ваучера на навчання. Також можна зареєструватись в центрі зайнятості як безробітня особа або стати на облік в центрі зайнятості як особа, яка шукає роботу.

Якщо людина не здійснила попередніх заходів протягом двох місяців з дня призначення допомоги, виплати припиняються з наступного місяця.

Коли вимога працевлаштуватись застосовується лише до інших працездатних осіб із складу сім’ї

Вимога щодо працевлаштування застосовується лише до інших працездатних осіб із складу сім’ї (крім одного отримувача допомоги), якщо сім’я:

  • проживає на територіях бойових дій, і одна з працездатних осіб доглядає за дитиною до 14 років або дитиною з інвалідністю до 18 років, особою з інвалідністю, або особою, старше 80 років;
  • проживає на території, де завершені бойові дії, але у закладах дошкільної освіти та/або закладах загальної середньої освіти, що розташовані на території територіальної громади, на якій проживає сім’я, відсутні місця або навчання проводиться в повністю чи частово в онлайні.

Допомога на проживання ВПО включається до середньомісячного сукупного доходу при призначенні допомоги малозабезпеченій сім’ї.

За що можуть скасувати допомогу малозабезпеченій сім’ї

Якщо під час отримання допомоги буде встановлено, що особи з членів сім’ї перебували за кордоном більше ніж 90 календарних днів і продовжують перебувати там на момент проведення перевірки, то орган соцзахисту повідомляє отримувачу про необхідність подання протягом 30 календарних днів підтвердних документів про неотримання будь-яких виплат в країнах перебування.

– В разі неподання таких документів в строк, розмір допомоги автоматично перераховується без урахування у складі малозабезпеченої сім’ї особи, яка виїхала, – йдеться у постанові.

Теги за темою
виплати
Джерело матеріала
loader
loader