Компанія Huawei випустила оновлену версію свого достатньо популярного фітнес-годинника Watch Fit, але додала у назву приставку SE- Special Edition. Huawei Watch Fit SE хоч і має майже незмінний вигляд, як і модель трирічної давнини, але всередині маємо оновлені датчики, функції та можливості. Протестували цей фітнес-браслет декілька тижнів, тому тепер готові ділитися враженнями та досвідом користування.
Плюси:
компактний та надлегкий корпус; є захист від вологи; яскравий та деталізований AMOLED-екран; є функція Always-On Display; адекватна точність вимірювання кроків; 100+ спортивних режимів; велика кількість відстежуваних даних; гарний час автономної роботи; є швидка зарядка; адекватне співвідношення ціна/якість/можливості
Купити в ComfyМінуси:
комусь дизайн буде занадто непримітним, або, навпаки, сильно яскравим, як для фітнес-трекера; складнощі із заміною ремінця; немає динаміка та мікрофона
Купити в ComfyЗміст
- 1 Технічні характеристики Huawei Watch Fit SE
- 2 Паковання та комплектація
- 3 Дизайн та матеріали
- 4 Дисплей Huawei Watch Fit SE
- 5 Можливості, функціональність та інтерфейс
- 6 Підключення до смартфона та ПЗ
- 7 Здоров’я та спортивні функції
- 8 Автономність Huawei Watch Fit SE
- 9 Досвід користування
- 10 Вартість та конкуренти
Технічні характеристики Huawei Watch Fit SE
Формфактор | Фітнес браслет, фітнес-трекер |
Дисплей | 1,64 дюйма, AMOLED, 456 × 280 пікселів, 326 ppi, сенсорний екран |
Операційна система | HarmonyOS 2.1 |
Спортивні режими | Є, 100+ шт |
Сумісність | Android 6.0 і вище; iOS 9.0 і вище; HarmonyOS |
Бездротові інтерфейси | Bluetooth 5.0; GPS, ГЛОНАСС, Galileo, Beidou, QZSS |
Датчики | Акселерометр, гіроскоп, геомагнітний датчик, оптичний пульсометр, датчик освітленості |
Водонепроникність | 5 АТМ |
Корпус | Полімерні матеріали |
Ремінець | Силікон |
Маса (без ремінця) | 21 грам |
Габарити (без ремінця) | 46 × 30 × 10,7 мм |
Паковання та комплектація
На огляді була тестова версія Huawei Watch Fit SE без паковання, а лише з магнітним кабелем заряджання. Але судячи з інформації з Інтернету, фітнес-годинник поставляється в невеликому квадратному боксі, де окрім нього та кабелю є ще тільки документація.
Дизайн та матеріали
Судячи з назви, виробник позиціює Huawei Watch Fit SE як розумний годинник. Але відсутність повноцінної ОС з можливістю встановлення застосунків, ультракомпактні розміри та надлегка вага роблять його фітнес-браслетом, фітнес-трекером зі збільшеним екраном або фітнес-годинником. Виберіть щось із цього самі.
Huawei Watch Fit SE має прямокутну форму, закруглені кути, пластиковий корпус та екран з олеофобним покриттям та із загартованого скла.
Ремінець нестандартного розміру, але при потребі його можна зняти та замінити.
Модель отримала лише одну фізичну кнопку, яка розташована на правому торці. Натискається вона легко та м’яко.
Задня частина фітнес-браслета також пластикова. Тут розташовані заховані пази для знімання браслета, контакти для заряджання та різноманітні датчики.
Фітнес-годинник тонкий (10,7 мм) і надлегкий (21 грам), тому його буквально не відчуваєш на руці. Я хочу підкреслити, що до його ваги не звикаєш, як з іншими об’ємнішими чи важчими годинниками, а саме не сприймаєш. Згадані вище 20 грамів буквально не відчутні на зап’ястку, тому, з одного боку, це гарний варіант для тих, кому потрібні заміри, дивитися час та швидко читати повідомлення, але щоб пристрій не відсвічував на руці та не відчувався взагалі.
З іншого боку, окрім чорного кольору, який маємо на огляді, Huawei Watch Fit SE представлений ще в яскравіших кольорах. І ось вони вже роблять з моделі цікавий гаджет, який стає стильним аксесуаром.
Huawei Watch Fit SE — максимально універсальна модель, яка підійде чоловікам та жінкам, хлопцям та дівчатам, а ще підліткам. Залежно від обраного кольору та циферблату цей фітнес-годинник адекватно виглядає на будь-якій руці.
Дисплей Huawei Watch Fit SE
Фітнес-годинник Huawei Watch Fit SE отримав 1,64-дюймовий AMOLED-екран з роздільною здатністю 456 × 280 пікселів. Щільність пікселів складає 326 ppi. Значення яскравості я не знайшов, проте дисплей має насичені кольори та без проблем читається на вулиці під прямими сонячними променями. І це навіть не на максимальній яскравості. Але автояскравості тут немає, проте завезли корисну функцію Always-On Display, що рідко зустрічається у фітнес-браслетів.
Екран моделі — один з найвагоміших плюсів. Він чіткий, тому ніяких пікселів не видно, а навіть найдрібніший текст читається без проблем. Проте дисплей хоч і більший за екрани інших фітнес-браслетів, все ж він менший за розмірами, ніж в інших годинників, тому деякі повідомлення та сповіщення часто обрізаються, тому їх доводиться відкривати на телефоні, бо на пристрої їх просто не прочитати.
Вище згадував олеофобне покриття, тому відбитки пальців залишаються, але їх майже не видно, тим паче на такій невеликій площі, а ще вони дуже легко стираються.
Заявлено про захисне скло, бо інакше тут ніяк — корпус не виступає над екраном, тому фактичного захисту немає. Отже, надія на загартоване скло, яке з часом все одно отримає подряпини. Без цього ніяк і це нормально для усього сегмента наручних пристроїв.
Можливості, функціональність та інтерфейс
Корпус Huawei Watch Fit SE захищений від вологи та пилу (5 АТМ). Це означає, що з фітнес-браслетом можна не тільки мити руки, а й приймати душ чи купатися, або пірнати на глибину до 50 метрів. Але це стосується тільки прісної води.
З модулів є Bluetooth 5.0; власний GPS-модуль, ГЛОНАСС, Galileo, Beidou та QZSS. З датчиків маємо акселерометр, гіроскоп, геомагнітний датчик, оптичний пульсометр, датчик освітленості.
Додали можливість відповідати на повідомлення в месенджерах різними емодзі, або шаблонами. В останньому випадку їх можна створювати самому, що дуже зручно. А от дзвонити чи приймати дзвінки не вийде, бо ні динаміка, ні мікрофона немає.
Фітнес-годинник керується через сенсорний екран та фізичну кнопку на корпусі. Натискання останньої викликає основне меню. Свайп згори вниз опускає класичну шторку з основними функціями. Свайп знизу вгору відкриває меню сповіщень, а свайпи зліва направо чи справа наліво перемикаються між віджетами з пульсом, погодою, фізичною активністю, керуванням музикою тощо.
Довге затискання основного екрана викликає меню, де його можна замінити на інший, завантажений з магазину, або вибрати з вже наявних циферблатів.
Підключення до смартфона та ПЗ
Фітнес-браслет Huawei Watch Fit SE має операційну систему HarmonyOS 2.1. Вона відносно легка, тим паче це не повноцінна ОС із застосунками, а тому швидко працює та не підвисає.
Фітнес годинник працює у парі із фірмовим застосунком «Здоров’я Huawei» (Huawei Health). Не завантажуйте його з Google Play, бо там якась спам-підборка. Застосунок є в магазині AppGallery, або в інтернеті.
Huawei Health — сучасний та багатофункціональний застосунок. На ньому працюють свіженькі Huawei Watch GT 4 (наш огляд тут), а також інші наручні гаджети компанії. Є детальне відстеження здоров’я, сну, стресу, фізичної активності тощо. Завезли підв’язку акаунтів до Strava та Komoot, курси тренувань тощо.
Окремо є магазин циферблатів і ось їх тут дуже багато, але велика частина з них платна. Проте безплатних теж дуже багато, тому не переживайте за вибір. Більшість циферблатів можна налаштовувати під себе, змінювати віджети, оформлення тощо.
Здоров’я та спортивні функції
Huawei Watch Fit SE вимірює якість сну, фізичну активність, кроки, стрес, менструальні цикли, пройдену відстань, кисень в крові (SpO2) та пульс. Виробник заявляє про оновлені датчики TruSeen 5.0 та TruSleep 3.0. В останньому випадку обіцяють не тільки точніший вимір, а ще й наукове відстеження сну. Інформації по ньому справді багато, але наскільки воно наукове мені сказати важко.
Заявлено 100+ спортивних режимів, включно з кіберспортом. Автоматичного визначення режимів немає. Їх потрібно вибирати руками. Є розумний компаньйон для тренувань, а також комплексний вимір усіх головних показників та звіти про здоров’я.
Точність вимірювання кроків Huawei Watch Fit SE мені здалася найкращою. Принаймні у порівнянні з Huawei Watch GT 4, які трохи завищували показники. Або з Gelius Tactical Navy (наш огляд тут), які навпаки, занижували пройдену відстань.
Автономність Huawei Watch Fit SE
Офіційно компанія заявляє про наступні показники автономної роботи: три дні з активним АОD, шість днів у звичайному режимі та дев’ять днів максимального використання. По факту в мене зійшлися лише перші два варіанти, а от третього показника досягти не вдалося.
З активною функцією Always-On Display заряд тане буквально на очах, а годинник працював три з половиною дні. У звичайному режимі з активним вимірюванням пульсу та сну, з повідомленнями тощо фітнес-годинник витримував 5-6 днів. Без вимірювання взагалі тримав тиждень.
Huawei Watch Fit SE має швидку зарядку. Від 0 до 100 відсотків пристрій реально заряджається за 45 хвилин. Також можна швидко підзарядити його п’ять хвилин і цього вистачить на день користування.
Загалом автономністю моделі я задоволений, бо нагадую це компактний та легкий фітнес-браслет, тому для його габаритів (46 × 30 × 10,7 мм) маємо гарні результати. Навіть з активним АОD не доведеться заряджатися ні кожен день, ні через день, що гарно.
Досвід користування
Huawei Watch Fit SE справив на мене приємне враження. Найбільше мені сподобалися яскравий деталізований екран, точність вимірювань кроків, легкість та одночасно суперкомпактний розмір. В браслета м’який ремінець, який ніде не тисне, та непримітний дизайн (в чорному варіанті). Звісно, треба тримати в голові, що це все відносно його великого, як для фітнес-браслета, екрана.
Проте я розумію, що модель підійде далеко не усім. Цей фітнес-браслет напевно все ж більше будуть обирати дівчата та жінки, хоча в чорному кольорі він однозначно підходить чоловікам, якім просто потрібен непримітний годинник з вимірюванням основних показників тощо.
Як стильний аксесуар пристрій теж, напевно, працює, але тільки серед інших фітнес-годинників, браслетів та трекерів. Бо сучасні розумні годинники зазвичай виглядають ефектніше.
Вартість та конкуренти
Huawei Watch Fit SE продається за ціною від 2999 гривень. З урахуванням усіх згаданих вище можливостей та нюансів, як на мене, це гарний справедливий цінник. Проте й конкурентів в цьому сегменті багато. Розглянемо найпопулярніших.
Варто подивитися на іншу модель виробника — Huawei Band 8 (ціна від 1510 гривень). Ще є популярні Xiaomi Mi Band 8 Pro з цінником від 2735 гривень та Redmi Watch 3 Active (ціна від 1399 гривень). Також зверніть увагу на Redmi Watch 4 з цінником від 3355 гривень та Amazfit Pop 3S (ціна від 1818 гривень).
Висновок:
Huawei Watch Fit SE — сучасна інтерпретація фітнес-трекера з яскравим збільшеним екраном та все ще надкомпактним та легким корпусом. Це максимально універсальна модель для усіх: від чоловіків та жінок до дівчат та підлітків. Залежно від кольору цей фітнес-браслет може бути максимально непримітним або стати яскравою частиною вашого стилю.
Наручний пристрій отримав AMOLED-екран з функцією Always-On Display, гарну точність вимірювання кроків, 100+ спортивних режимів, оновлені датчики сну та здоров’я, жіночий календар тощо. У моделі адекватний час автономної роботи та швидка зарядка, є власний GPS-модуль, але немає мікрофона та динаміка. Також в майбутньому можуть виникнути труднощі із заміною ремінця, але його принаймні можна зняти. Попри свою назву Huawei Watch Fit SE більше трекер ніж годинник, тому напевно його варто рекомендувати тим, кому потрібен пристрій для «подивитися час, кроки, прочитати повідомлення, проконтролювати тренування чи пробіжку».
Купити в Comfy