Нідерланди не виключають, що їх війська можуть бути відправлені в Україну, оскільки “всі варіанти мають бути відкритими.
Про це заявив командувач військами Нідерландів Онно Ейхелшейм, слова якого наводить видання NL Times.
Війська Нідерландів в Україні
Він наголосив, що про відправлення військ зараз говорити поки не на часі.
– Гадаю, ми маємо тримати всі варіанти відкритими, щоб подивитись як найкраще підтримувати Україну, – сказав Ейхелшейм.
Водночас командувач припустив, що збройні сили Нідерландів могли б прибути до України в рамках місії НАТО, або союзу з 10-15 країн.
Втім, каже він, сьогодні існують інші шляхи підтримки України, включно із надання військової допомоги.
– Є інші варіанти, крім того, щоб вже думати про захід туди військових в формах країн НАТО, – додав Ейхелшейм.
Війська країн НАТО в Україні
Дискусія про відправлення військовослужбовців західних країн, які входять до блоку НАТО, розпочалась після заяви президента Франції Еммануеля Макрона, який припустив можливість відправлення французьких військ до України.
– Зараз нема згоди щодо офіційного, санкціонованого відрядження сухопутних військ. Але в перспективі нічого не треба виключати. Ми зробимо все, що треба, аби Росія у цій війні не перемогла, – сказав Макрон.
Згодом у МЗС Франції вказували, що йдеться не про участь в бойових діях, а військові не братимуть участь в бойових діях, але могли б допомогти в розмінуванні, кіберзахисті, виробництві зброї.
У країнах НАТО також почали коментувати ймовірність спрямування своїх військ в Україну. Так, генсек Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що альянс не планує надсилати свої війська.
Про відсутність аналогічних планів заявили і офіційні представники Німеччини, Швеції, Польщі, Угорщини та Чехії.
Своєю чергою у Кремлі напружено відреагували на подібну ідею. Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що “це абсолютно не в інтересах цих країн”.