Цьогорічна тема проєкту – деколонізація української культури, повідомляє Укрінформ з посиланням на пресслужбу МЗС.
«Ця інформаційна кампанія має на меті збільшити кількість статей про Україну та її культуру українською та іншими мовами, оскільки Вікіпедія є одним із найбільших і найдоступніших світових джерел інформації», - зазначили автори проєкту.
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба нагадав, що з 2021 року, коли виникла ініціатива наповнення Вікіпедії правдивими фактами про Україну, проєкт досяг неабияких успіхів.
За його словами, цей проєкт особливо важливий зараз у контексті протидії спробам Росії знищити українську ідентичність, спотворити українську історію, присвоїти наших митців, в цілому заперечувати право України на існування.
«Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії є важливою частиною стратегії просування у світі правдивих, заснованих на фактах наративів про Україну», – наголосив очільник МЗС.
У зовнішньополітичному відомстві поінформували, що з 2021 року в межах інформаційної кампанії у Вікіпедії були створені понад 6 000 унікальних статей на тему української культури різними мовами. На платформі з’явилися тексти не лише французькою, німецькою, японською, китайською тощо, але й арабською, баскською, валійською, індонезійською, мовами тіап і гуджараті.
З інформацією щодо конкурсу, списком запропонованих статей та умовами участі можна ознайомитись за посиланням.
Як повідомляв Укрінформ, на кінець 2023 року кількість статей у українській Вікіпедіїперевищила 1,3 мільйона, що є 14-м показником у світі.