Захід втомився від України: нація втрачає надію, це небезпечно, - опитування КМІС
Захід втомився від України: нація втрачає надію, це небезпечно, - опитування КМІС

Захід втомився від України: нація втрачає надію, це небезпечно, - опитування КМІС

До 44% зросла кількість тих, хто вважає, що Захід втомлюється від України, його підтримка слабка і хоче, від нашої держави поступок Росії.

Такі дані опитування, проведеного в лютому поточного року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Водночас більшість – 49% вважають, що Захід продовжує в міру можливостей серйозно допомагати Україні й хоче, щоб війна завершилася на прийнятних для України умовах.

Разом з тим, 7% опитаних не змогли відповісти на це питання.

При цьому зазначається, що наприкінці 2022 року лише 15% українців вважали, що Захід втомився, а у жовтня 2023 року - 30%.  "Наразі ще все-таки більше тих, хто вірить, що Захід продовжує в міру можливостей підтримувати Україну – 49%, проте цей показник знизився з 76% наприкінці 2022 року", - зазначають у КМІС.

Наприкінці 2022 року лише 15% українців вважали, що Захід утомлюється від України, його підтримка слабка і що Захід хотів би від України поступок Росії. Уже через рік, на початку жовтня 2023 року, частка українців, які в це вірять, досягла 30%, а в лютому 2024 року (тобто зараз) – 44%.

У всіх регіонах значно зросла частка тих, хто відчуває, що Захід втомлюється і його підтримка слабка. В регіонах, які найближчі до зони бойових дій –  уже більше тих, хто вважає, що Захід утомлюється від України і хоче тиснути для поступок. Зокрема, на Півдні 51% вважає, що західні партнери втомилися від підтримки України, а 41% - так не вважає, на Сході – відповідно це співвідношення 48 до 44. Водночас на заході України 40% бачать цю втому, а 56% - ні, а в центрі держави ці показники відповідно 40 до 50.

У КМІС зазначають, що поширення наративу про "втому Заходу" є небезпечним, оскільки підриває віру у перемогу і насправді суперечить активній підтримці України рядом країн Заходу. Утім, в умовах, коли Росія нарощує своє виробництво і отримує допомогу інших тоталітарних режимів, нинішньої підтримки недостатньо. Крім того, допомога Заходу не завжди надходить вчасно.

Упродовж 17-23 лютого 2024 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки "Омнібус" методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Опитано 1052 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України, а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Підтримка Заходу слабшає - про це у грудні казали ЗМІ

У матеріалі Bloomberg наприкінці грудня 2023 року зазначалося, що Збройним силам України стає все важче досягати успіхів у її війні з Росією, при цьому підтримка з боку західних партнерів слабшає. 

Зазначалося, що майже два роки тому вторгнення Володимира Путіна в Україну об’єднало європейські країни, відродило "трансатлантичний альянс" і сформувало дух рідкісної двопартійності у Вашингтоні. Тепер "ця тенденція руйнується".

ЗМІ писали, що адміністрація президента Джо Байдена та Європейський Союз намагаються надати допомогу для військових і бюджету України, причому навіть деякі з найзапекліших прихильників країни висловлюють сумніви щодо її перспектив на полі бою та закликають до переговорів про припинення війни 

В матеріалі йшлося про те, що це розчарування є помилковим, адже "ігнорує" величезні жертви, на які пішов український народ, щоб захистити свою свободу та відбити російську агресію, і недооцінює здатність української армії відновити перевагу, якщо матиме достатньо зброї.

На думку авторів, у найближчі місяці союзники мають надати Києву нові боєприпаси, ракети великої дальності, системи протиповітряної оборони, безпілотники і винищувачі, адже "без постійного потоку західної зброї Україна не зможе утримати територію, яку вона контролює, не кажучи вже про те, щоб захопити більше".

Теги за темою
Новини України
Джерело матеріала
loader
loader