Як передає Укрінформ, про це повідомляє Xinhua.
Ракета-носій Long March-5 Y7 із космічним апаратом стартувала о 19:30 за місцевим часом (13:30 п’ятниці за Києвом) із космодрому Веньчан на південному острові Хайнань.
За даними китайських ЗМІ, супутник має назву TJSW-11 і був розроблений одним із науково-дослідних центрів Китайської державної ракетно-космічної корпорації CASC.
Цей космічний апарат планують використовувати для тестування технологій багатодіапазонного та високошвидкісного супутникового зв’язку.
Long March-5 є найбільшою ракетою-носієм у Китаї, спроможною доставити на низьку навколоземну орбіту 32 тонни корисних вантажів. Нинішня місія стала 509-м польотом ракет-носіїв серії Long March.
Пекін активно розвиває національну космічну програму, розробляючи метеорологічні, телекомунікаційні та навігаційні супутники, а також технології, призначені для освоєння Місяця. Китайські фахівці також реалізують проєкт дослідження астероїдів і Марса.
Минулого року Китай здійснив 67 космічних місій, або більше одного запуску на тиждень протягом року.
Як повідомляв Укрінформ, компанія Rocket Lab у неділю, 18 лютого, успішно запустила супутник ADRAS-J японської компанії Astroscale, який використовуватиметься в операціях з видалення космічного сміття з орбіти Землі.
Фото: Xinhua