Законопроєкт про мобілізацію: коли можуть проголосувати у Верховній Раді
Законопроєкт про мобілізацію: коли можуть проголосувати у Верховній Раді

Законопроєкт про мобілізацію: коли можуть проголосувати у Верховній Раді

Законопроєкт про мобілізацію: коли можуть проголосувати у Верховній Раді

Є декілька варіантів.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через військову агресію Росії. Призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Нещодавно Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію у першому читанні.

Народний депутат, секретар Комітету ВР з питань національної безпеки та розвідки Роман Костенко розповів «Укрінформу», коли відбудеться голосування за документ.

За словами Костенка, швидкість голосування за законопроєкт про мобілізацію залежатиме від того, скільки правок до нього розглядатиме парламент.

«Є декілька варіантів: перше, якщо всі знімуть свої правки, і він буде проголосований так, як подасть комітет, що маловірогідно. І це може бути на початку наступного місяця. Інший варіант – будуть ставити правки найбільш ті, що дійсно стосуються законопроєкту, і це буде довше, воно може до середини місяця дійти. І найбільш довгостроковий варіант – коли всі будуть ставити всі свої правки, і це може затягнутися», – сказав він.

Секретар Комітету з питань національної безпеки та розвідки зазначив, що практика внесення великої кількості правок до законопроєктів використовувалась різними політичними силами, щоб «їх почули».

«Коли це робиться, в тому числі, я думаю, що хтось не згоден із законопроєктом. А інше – це депутати намагаються зробити так, щоб їх почули. Тому що це законопроєкт уряду, вони його подали, а зараз ми бачимо яке відношення до народних депутатів. От вони намагаються так комунікувати, тому що по-іншому влада з народними депутатами комунікувати не хоче, і вони таким чином беруть важливі речі, в тому числі для влади, і намагається комунікувати. І тут питання стане – на які компроміси готова йти влада», – пояснив він.

Костенко додав, що мобілізація відбувається в штатному режимі, але треба створювати мотивацію для громадян, аби вони йшли у військо добровільно.

Раніше юристка Галина Токмач пояснила, чи можуть взяти на роботу без військового квитка та як діяти, якщо його вилучили.

Джерело матеріала
loader