Підсумки 20.02: Блокада кордонів і Герої Майдану
Підсумки 20.02: Блокада кордонів і Герої Майдану

Підсумки 20.02: Блокада кордонів і Герої Майдану

Польські протестувальники заблокували рух легкових автомобілів та автобусів на кордоні; Україна вшанувала пам’ять Героїв Небесної сотні. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Польські протестувальники перекрили залізницю поблизу пункту пропуску Медика-Шегині та розсипали зерно із вагона. Фермери протестують проти ввезення української агропродукції, планів Єврокомісії продовжити економічний безвіз з Україною ще на рік, а також проти “зеленого курсу” ЄС.

В Укрзалізниці заявили, що потяг із зерном, яке розсипали польські фермери, прямував до Німеччини. На станції Медика перебувають в очікуванні перевантаження близько 40 українських вантажних вагонів із сільськогосподарською продукцією.

В МЗС України заявили, що блокування польсько-українського кордону, хоч би якими гаслами воно супроводжувалося, не має виправдання. Там підкреслили, що агресивне ставлення з боку протестувальників до українців та українських вантажів, які перетинають польсько-український кордон підтверджують політично вмотивований характер акції і спрямовані на провокування подальшого загострення двосторонніх відносин. 

Польські фермери заявили, що збираються продовжити блокування кордону з Україною ще на місяць – до квітня. Вони вважають, що уряд Дональда Туска не виконав своїх зобов’язань перед фермерами. Вони натякнули, що можуть заблокувати й пасажирські перевезення.

Президент Володимир Зеленський звернувся до громадян у День памʼяті Героїв Небесної сотні, які загинули під час Революції Гідності у 2014 році. Зеленський наголосив, що 10 років тому українці вирішили раз і назавжди: ми хочемо й будемо жити лише у європейській державі. Володимир та Олена Зеленські встановили лампадки біля пам’ятного хреста на місці загибелі активістів на Алеї Героїв Небесної Сотні в центрі Києва. У церемонії вшанування пам’яті Героїв також взяли участь представники дипломатичних установ.

Рада Європейського Союзу продовжила дію санкцій проти Росії у зв’язку з військовою агресією проти України до 24 лютого 2025 року. В ЄС нагадали про непохитну підтримку Євросоюзом незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів та її невід’ємне право на самооборону від агресії РФ.

Влада Швеції представила 15 пакет військової допомоги Україні, вартість якого стала найбільшою – 7,1 млрд шведських крон. Іще 1 млрд крон піде на закупівлю військової техніки через різні фонди, ще 1 млрд – на замовлення нових бронемашин Stridsfordon 90 для України. Ще 400 млн шведських крон будуть спрямовані на різні освітні ініціативи для українців.

У Єврокомісії заявили, що з 83 млн євро гуманітарного фінансування 75 млн євро виділено на гуманітарні проекти в Україні. Йдеться про надання екстреної допомоги, включно з доступом до основних потреб, таких як житло, послуги захисту, чиста вода, освіта та охорона здоров’я.

В нашу країну вдалося повернути шість дівчаток, серед яких дві рідні дворічні сестрички-двійнята, та п’ять хлопчиків. Найменшій повернутій дитині – два роки, найстаршій – 16 років. Двох діток зустрічали з каретою швидкої, оскільки одна дитинка зовсім не може пересуватися.

В Естонії затримали 10 ймовірних агентів Росії, їх вважають членами агентурної мережі, що діяла за вказівками російських спецслужб. Затримані особи причетні до актів вандалізму щодо автомобілів міністра внутрішніх справ Лаурі Ляенеметса та журналіста у 2023 році.

Курсантів у військових вишах України навчатимуть спеціалісти з США. Про це йшлося під час зустрічі заступниці Міністра оборони України Наталії Калмикової з представниками американської компанії Sonata. Також в рамках пілотного проєкту в одному з українських навчальних центрів впровадять інструменти оцінки, які використовують в армії США.



Теги за темою
Україна Росія США Володимир Зеленський Євросоюз Польша Діти Протест кордон Естонія
Джерело матеріала
loader
loader