У Львові ортопеди-травматологи разом з польськими колегами встановили ендопротез 17-річній дівчині, її одна нога була на сім сантиметрів коротшою від іншої.
Це перший випадок дитячого ендопротезування дитині в західних регіонах України.
Як виявили епіфізеоліз
У 10 років Львів’янка Христина зазнала травми тазової кістки. ЇЇ батьки звернулись до лікарні Святого Миколая, під час обстеження лікарі виявили серйозну проблему – юнацький епіфізеоліз голівки стегнової кістки.
Голівка зісковзнула з шийки в зворотному напрямку і продовжувала з’їжджати все далі і далі.
Щоб Христина не почала кульгати, хірурги одразу провели операцію: поставили голівку стегнової кістки на своє місце та зафіксували шурупами.
Ускладнення після операції
Однак через рік пішло ускладнення – з’явився асептичний некроз. Голівка кістки розпадалась, через це були затримки у рості прооперованої ноги.
– Це рідкісне ускладнення, яке трапляється лише у 15% прооперованих дітей, – каже Галина Гачкевич, завідувачка ортопедо-травматологічного відділення Лікарні Святого Миколая.
Коли дівчинці було 13 різниця у довжині її ніг почала ускладнювати ходьбу. Тоді Христині прописали спеціальне ортопедичне взуття.
А у 17 років права нога пацієнтки була коротшою за ліву вже аж на сім сантиметрів. Скорегувати цю ваду можна було лише дороговартісною операція.
– Можемо безоплатно зробити операцію. Приїздіть, – таке повідомлення Христина отримала від хірургів медзакладу.
Ендопротезування
Ортопеди-травматологи дитячої лікарні Святого Миколая разом із колегами з Польщі виконали ендопротезування.
Під час операції хірурги використали титанові імплантати та спеціальну ніжку для корекції різниці в довжині ніг.
Після операції розпочалася інтенсивна реабілітація, і вже через тиждень дівчина змогла встати на ноги без милиць.
Фото: