16 лютого Федеральна служба виконання покарань повідомила про смерть Алєксєя Навального у виправній колонії №3. Згодом лояльні до Кремля медіа назвали діагноз тромбоемболія причиною смерті опозиціонера. Водночас фахівці висловлюють сумніви щодо цього.
Сумніви у діагнозі Навального
Лікар-реаніматолог Алєксандр Полупанов, який раніше лікував Навального, заявив, що діагноз тромбоемболія може бути притягнутим за вуха, оскільки не було проведено необхідних медичних процедур для його підтвердження.
Те, що пишуть у ЗМІ та заявляють у ФСВП, що у Навального відірвався тромб і це була тромбоемболія... Неможливо підтвердити, тому що не було проведено жодних прижиттєвих маніпуляцій для визначення цього захворювання,
– зазначив Полупанов.
За словами лікаря, відсутність розтину та медичної інформації про розвиток стану Навального ставить відповідну версію смерті опозиціонера під сумнів. Полупанов наголосив, що у 2020 році, коли він оглядав Навального після отруєння, політик не мав ризиків для утворення тромбоемболії.
Більше про ситуацію
- У лютому 2021 року Навального засудили до 2 років і 8 місяців ув'язнення за звинуваченням у шахрайстві в рамках справи "Ів Роше". Згодом покарання змінили на 9 років колонії строгого режиму за сукупністю злочинів. Зокрема, приписали політику шахрайство та образу судді.
- У серпні 2023 року Московський міський суд засудив Навального до 19 років позбавлення волі за створення "екстремістського співтовариства". За версією влади, Фонд боротьби з корупцією, який заснував Навальним, займався "екстремізмом".
- Прессекретар президента Росії Дмітрій Пєсков підтвердив, що Кремль – у курсі події: "Щодо цього є певне зведення правил, якими зараз Федеральна служба виконання покарань послуговується", – заявив речник кремлівського ватажка.
- Відомо, що президента Росії Владіміра Путіна проінформували про смерть опозиціонера. Крім того, слідчий комітет Росії розпочав перевірку за фактом смерті Навального, але її незалежність та прозорість – під великим питанням.