Спікер Палати представників США Майк Джонсон хоче особистої зустрічі із президентом Сполучених Штатів Джо Байденом перед тим, як продовжувати роботу над законопроєктом про іноземну допомогу. Він включає пакет на 95,3 мільярда доларів, серед яких 60 мільярдів передбачені для України.
Про те, що Джонсон хотів би провести переговори з Байденом віч-на-віч, повідомило американське видання NBC News. Воно посилається на джерело, близьке до спікера Палати представників.
Джонсон (республіканець від штату Луїзіана) та його представники кілька разів просили про зустрічі з американським президентом через високопосадовців Білого дому за останні два місяці.
Востаннє, за даними ЗМІ на 14 лютого, це сталося трохи більше тижня тому.
Джерело вважає, що Джонсон нібито хоче обговорити "загальний шлях просування вперед по законодавчому пакету".
13 лютого лідер більшості в Палаті представників Стів Скаліз (республіканець від штату Луїзіана) заявив, що Байден нібито відмовляється від зустрічей із політиком.
"Зрештою вони двоє (Байден і Джонсон. – Ред.) можуть дійти згоди, яка може стати законом. І все ж президент відмовляється навіть зустрічатися. Тому президент не може говорити, що серйозно ставиться до України чи кордону, коли відмовляється зустрітися зі спікером, щоб вони могли дійти згоди щодо цього питання", – заявив Скаліз.
Як відомо, Джонсон разом з іншими лідерами Конгресу менше ніж місяць тому був на зустрічі з главою Сполучених Штатів. Політики обговорювали двопартійну імміграційну угоду, яка відкрила б можливість надання допомоги Україні. Джонсон тоді назвав цю зустріч "продуктивною".
Як писав OBOZ.UA:
– 13 лютого американський Сенат підтримав проєкт щодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню. Далі документ має пройти голосування в Палаті представників. Після цього його має підписати президент США.
– Джо Байден заявив про критично важливу необхідність забезпечити термінове фінансування України. Американський голова закликав Майка Джонсона негайно винести на розгляд відповідний законопроєкт.
– У Білому домі попередили: якщо Конгрес США провалить законопроєкт, це стане сигналом про те, що на Вашингтон не можна розраховувати.
– За даними Politico, демократи можуть застосувати спеціальний процедурний маневр, відомий як клопотання про звільнення (discharge petitions), якщо Джонсон блокуватиме винесення проєкту щодо допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню на голосування.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!