Про це повідомляє "Медіазона", публікуючи повну базу розшуку МВС РФ, повідомляє Укрінформ.
Як зазначається, Росія оголосила у розшук у кримінальних справах не лише десятки політиків та чиновників з Європи, а й безліч високопоставлених українських військових та сотні людей, яких російські слідчі вважають «іноземними найманцями» у лавах ЗСУ. Станом на початок лютого за кримінальними справами розшукувалися 96 752 особи.
У картках розшуку не зазначено, за якою статтею переслідується людина, тому виділити політичні відносини із загальної маси практично неможливо, пише видання.
"Медіазона" змогла ідентифікувати в базі розшуку 396 осіб з 36 країн, яких шукають за найманство.
Найбільша група – сто осіб – громадяни Грузії, ймовірно, їх пов'язують із "Грузинським легіоном". Крім того, кримінальні справи порушено проти 93 громадян Великої Британії та 62 з Білорусі (їх, ймовірно, шукають як бійців полку імені Кастуся Калиновського).
"Грузинський легіон", який воює в Україні проти РФ, пише, що таким чином агресор "визнає ефективність" громадян Грузії. "Через службу в українській армії найбільша кількість кримінальних справ у Росії порушена проти громадян Грузії. Визнають нашу ефективність!" - йдеться у повідомленні, передає SOVA.
Як повідомляв Укрінформ, РФ оголосила у розшук десятки європейських, зокрема латвійських політиків та посадовців, а також багатьох високопосадовців-українських військових та сотні оголошених Москвою "іноземними найманцями" людей, які разом з українцями борються проти російських загарбників. В російський розшук потрапили 59 з 68 депутатів Сейму Латвії, які голосували за вихід з угоди про пам'ятники з РФ.
У базі розшуку російського МВС було також знайдено понад сотню чиновників і політиків зі Східної Європи, проти яких порушили кримінальні справи після знесення радянських пам'яток у їхніх країнах. Серед них - прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас та міністр культури Литви Сімонас Кайріс.
Генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич засудила оголошення в розшук Російською Федерацією високопосадовців із держав-членів Ради Європи.
Фото: RFE/RL