У Петербурзі засудили афганську журналістку, яку звинувачують у справі про незаконний перетин кордону
У Петербурзі засудили афганську журналістку, яку звинувачують у справі про незаконний перетин кордону

У Петербурзі засудили афганську журналістку, яку звинувачують у справі про незаконний перетин кордону

Журналістку Кобру Хассані можуть депортувати до Афганістану, де їй загрожує смертельна небезпека.

Кіровський районний суд Санкт-Петербурга засудив до двох років колонії афганську журналістку Кобру Хассані, яку звинувачують в спробі незаконно виїхати з Росії до Євросоюзу в складі групи та за попередньою змовою. Про це з посиланням на російські медіа повідомляє Zmina.

Суд зважив на термін, проведений Хассані в СІЗО, і оголосив, що покарання в справі вважається відбутим. Тепер дівчину можуть депортувати до Афганістану, де їй загрожує смертельна небезпека. За даними росЗМІ, засідання щодо продовження утримання журналістки в центрі для іноземних громадян призначено на 14 лютого.

До серпня 2021 року Кобра Хассані працювала на афганському телебаченні, писала про захист прав жінок та володіла рестораном. Невдовзі після захоплення влади бойовиками руху «Талібан», журналістка виїхала з Афганістану та вступила на англомовну програму в Київському державному університеті.

Утім, з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну вона вирішила переїхати до Європи. Дівчина звернулася до перевізників, які обіцяли доставити її до Польщі, однак натомість вивезли до Москви.

У Росії інші перевізники пообіцяли Хассані доставити її до Європи через Санкт-Петербург. У травні 2022 року журналістку та решту фігурантів справи затримали біля Великого вантажного порту Петербурга та помістили до СІЗО. Згодом медійниця була переведена до центру тимчасового утримання іноземних громадян.

Її адвокати подали прохання про надання притулку в РФ через загрозу небезпеки в Афганістані, однак міграційна служба МВС РФ відмовила.

  • Читайте також: Російський суд продовжив арешт журналістці «Радіо Свобода» Алсу Курмашевій

Фото: «Фонтанка»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Росія Суд Афганістан Журналісти
Джерело матеріала
loader
loader