Про це повідомляє корпоративний сайт Суспільного.
Меморандум про співпрацю між інституціями підписали виконавча директорка радіо «Культура» Ірина Славінська та директор Львівського академічного будинку органної та камерної музики Іван Остапович.
Першим твором, записаним у рамках співпраці, став «Реквієм» Вольфганга Амадея Моцарта. Його виконали хор «Гомін» та Луганський академічний оркестр під орудою диригента зі Швеції Деніела Ганссона. Солісти: сопрано — Галина Гончарова, альт — Анастасія Кулініч, тенор — Максим Сальніков, бас — Вадим Яценко. Музична подія відбулася у памʼять про людей, загиблих на російсько-українській війні.
Запис «Реквієму» запропонують у ротацію радіостанціям-членам Європейської мовної спілки, тож українське виконання всесвітньовідомого музичного твору завдяки радіо «Культура» зможуть почути слухачі в країнах Євросоюзу.
За словами виконавчої продюсерки радіо «Культура» Ірини Славінської, радіостанція ефективно працює в напрямку культурної дипломатії і завжди рада співпраці з інституціями, які є творцями сучасного українського контенту.
«Львівський органний зал працює з сучасними українськими композиторами, і саме цей контент має величезний запит не лише з боку міжнародної спільної, але і з боку аудиторії. Слухачі та слухачки радіо “Культура” прагнуть впізнавати свої щоденні досвіди в актуальних мистецьких творах. Наша команда надзвичайно тішиться новому партнерству», — підкреслила Ірина Славінська.
Запис Симфонії №3 «Переможної» українського композитора Золтана Алмаші буде наступним кроком у співпраці радіо «Культура» та Львівського органного залу. Її світова прем’єра відбудеться 18 лютого. Симфонія, написана на замовлення Львівського органного залу, прозвучить у виконанні Луганського філармонійного оркестру під диригуванням Івана Остаповича.
З 4 грудня 2023 року на радіо «Культура» стартував проєкт «Класична музика вночі». Упродовж чотирьох годин світова музична класика, ексклюзивно дібрана з проєкту «Notturno» Європейської мовної спілки, звучить для слухачів радіостанції.
Фото: Суспільне
Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.
Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».