Росія перебуває у сильнішій позиції, ніж у 2023 році й отримує перевагу, – розвідка Норвегії
Росія перебуває у сильнішій позиції, ніж у 2023 році й отримує перевагу, – розвідка Норвегії

Росія перебуває у сильнішій позиції, ніж у 2023 році й отримує перевагу, – розвідка Норвегії

Стенсенс наголосив, що Росія адаптовується до санкцій "краще, ніж очікували". І завдяки цьому отримує перевагу.

У норвезькій розвідці оцінили стан Росії

Керівник норвезької розвідки зазначив, що Росія отримує військову перевагу в Україні завдяки більшому військовому резерву. Крім того, це також відбувається завдяки матеріальній підтримці з боку Північної Кореї, Ірану і Білорусі.

Водночас, за словами очільника відомства, Китай постачає країні-агресорці не зброю, а "машини, транспортні засоби, електроніку і запчастини, які є корисними для російської оборонної промисловості”.

У цій війні Росія зараз перебуває в сильнішій позиції, ніж рік тому, й отримує перевагу,
– сказав Стенсенс.

Він також підкреслив, що Москва може "мобілізувати приблизно втричі більше військ, ніж Україна". Також керівник розвідки Норвегії зауважив, що Росія адаптовується до санкцій "краще, ніж очікувалося", а промисловість країни здатна виробляти достатньо "боєприпасів, бойових машин, безпілотників і ракет".

Наостанок керівник військової розвідки Норвегії сказав, що Україна потребуватиме "суттєвої" військової допомоги Заходу, щоб мати можливість змінити ситуацію на полі бою.

ЄС готує нові санкції проти Росії

  • Європейський Союз до другої річниці повномасштабного вторгненняготує новий пакет санкційпроти Росії. Він включатиме понад 200 імен і найменувань.
  • Цей пакет планують оголосити 24 лютого, тобто до другої річниці повномасштабного вторгнення. Під санкції повинні потрапити компанії, які сприяють військово-технологічному посиленню Росії або розвитку її сектору оборони та безпеки.
  • Водночас журналіст "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк зазначив, що цей пакет стане найслабшим з тих, які запроваджував ЄС проти Росії з початку війни. За його словами, пакет складатиметься лише із заборони на видачу віз та заморожування активів для близько 250 осіб та організацій.
  • До цього журналісти Reuters зазначали, що 3 лютого Єврокомісія розпочала з країнами-членами неформальні зустрічі на високому рівні. Це зробили, щоб обговорити деталі 13-го пакета санкцій, які планують накласти на Росію.
Теги за темою
Україна – Росія
Джерело матеріала
loader
loader