Як передає Укрінформ, про це очільник французької дипломатії розповів у інтерв'ю французькій Ouest-France, польській Gazeta Wyborcza та німецькій Frankfurter Allgemeine Zeitung
«Пропозиція пані Каллас (прем'єр-міністр Естонії – ред.) полягає у наданні кредиту в розмірі ста мільярдів євро, щоб допомогти Україні в затяжній війні. Це пропозиція, яку ми уважно розглядаємо. У нас також є Європейський фонд миру (ЄФМ), який може бути поповнений на п'ять мільярдів євро у 2024 році. Ще ведуться дискусії щодо надходжень від податків на доходи, отримані від заморожених російських активів», - наголосив Сежурне. За його словами, головне питання – це двостороння та європейська допомога, а також створення законодавчої бази для неї.
Нагадаємо, пропозиція Каї Каллас полягала в тому, щоби всі країни, які входять в коаліцію підтримки України, виділили б по 0,25% свого ВВП для військових потреб України. Це, на її думку, могло б переламати хід війни.
Сежурне також розповів, що активна робота над двосторонньою безпековою угодою між Україною та Францією триває, водночас не уточнив, коли саме вона зможе бути підписана: «ми обговорюємо французькі можливості та українські потреби щодо поставок військової техніки. Ми домовимось про довгострокову перспективу».
У нинішньому геополітичному контексті Європі потрібно готуватись до оборони та організовувати її більш узгоджено. «Це екзистенційне питання, і ми повинні знайти гарантії безпеки як європейці. Нас двадцять сім (країн Євросоюзу – ред.). Нам доведеться домовитися про те, щоб більше об'єднувати нашу військову техніку, створювати взаємодію між арміями і досягати більшої військової інтеграції», - заявив міністр.
Як повідомляв Укрінформ, президент Емманюель Макрон, якого очікували в Україні наступного тижня, відклав візит.Очікувалось, що саме під час цієї поїздки французький лідер мав би оголосити про підписання двосторонньої угоди щодо гарантій безпеки.
Фото: European Parliament