Компанії «Мета» та «TiкToк» вирішили оскаржити у суді розмір збору, які вони повинні сплаучвати у Євросоюзі для забезпечення вимог щодо модерації контенту великими платформами відповідно до «Закону про цифрові послуги». Про це повідомило The Verge.
Розмір збору визначений на рівні 0,05% річного прибутку компанії. Керівництво «Мета» незадоволене тим, що з неї вимагають 11 мільйонів євро, а з її менш успішних конкурентів — нічого. У «ТікТок» висловили незгоду з методикою підрахунку її користувачів, згідно з якою платформа має сплачувати 3,9 мільйона євро.
«Ми не згодні з методологією, яка використовується для розрахунку цих зборів. Наразі компанії, які фіксують збитки, не повинні платити, навіть якщо вони мають велику базу користувачів або представляють більший регуляторний тягар — тобто деякі компанії не платять нічого, а інші мають платити непропорційну частку від загальної суми», — заявив прессекретар «Мета» Бен Уолтерс.
«Ми не згодні зі збором і подамо апеляцію з низки підстав, включаючи застосування помилкових оцінок третіх осіб про кількість наших щомісячно активних користувачів як основи для розрахунку загальної суми», — повідомив представник «ТікТок» Морган Еванс.
Очікується, що вимоги «Закону про цифрові послуги» фінансуватимуть 20 компаній, визначених ним як дуже великі, оскільки їхні цифорві платформи та мережі мають щонайменше 45 мільйонів активних користувачів у ЄС на місяць.
Згідно зі звітом Bloomberg, з 45,2 мільйона євро сукупного збору 11 мільйонів євро припадає на «Мета», 22,1 мільйона євро — Alphabet, 3,9 — TikTok. Тим часом з огляду на те, що розмір збору розраховувався за ставкою 0,05% від прибутку за 2022 рік, компанії Amazon і X, швидше за все, від внесків будуть звільнені.
Нагадаємо, згадуваний закон набув чинності для найбільших компаній минулого року, та поширюватиметься на всі фірми з 17 лютого 2024 року. Порушення закону загрожує штрафом у розмірі 6 % від річного доходу компанії або блокуванням її ресурсів у ЄС.
Фото: соцмережі / Getty Images
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.