Співробітники податкової служби провели інспекції на гірськолижному курорті "Буковель", зокрема в закладах громадського харчування на верхніх точках витягів. Для цього податківцям довелося стати на лижі. Головним предметом перевірок став порядок проведення розрахункових операцій і такі порушення були виявлені.
Про це повідомило Головне управління ДПС в Івано-Франківській області. "Під час перевірок охоплені також і заклади громадського харчування, розташовані на верхніх точках витягів та перехрестях гірськолижних трас", – повідомили в податковій.
Лише з початку 2024 року податкова провела 91 фактичну перевірку підприємців, які працюють у районі "Буковеля". В результаті виявилися випадки проведення розрахунків без використання РРО.
"Застосовано 3,2 млн грн штрафних санкцій. У тому числі до 21 суб'єкта господарювання, зареєстрованого в ГУ ДПС інших областей – на суму 192,5 тис. грн", – повідомили у податковій.
Крім того, перевіряльники провели інспекції бізнесу, який знаходиться на спрощеній системі оподаткування, працюючи як ФОП (фізособи-підприємці). Такі підприємці найчастіше надають послуги:
- у сфері громадського харчування;
- з розміщення на тимчасове проживання у готелях та садибах.
"Протягом 2024 року перевірено 38 таких платників єдиного податку, до яких застосовано майже 2,6 млн грн штрафів. Найбільш звичайними порушеннями є непроведення операцій через РРО. Крім того, встановлено порушення аптечним закладом порядку ведення обліку товарних запасів та відповідно здійснення продажу неврахованих товарів", – повідомили у ДПС.
Окрім цих порушень, податкова виявила:
- 5 випадків провадження підприємницької діяльності без державної реєстрації;
- 4 факти торгівлі алкогольними та тютюновими виробами без відповідних ліцензій (вилучено підакцизну продукцію на суму 22,4 тис. грн;
- 5 випадків недотримання підприємцями норм трудового законодавства, а саме – неофіційне працевлаштування найманих працівників.
"До слова, на курорті "Буковель" торгова виручка в січні-2024 склала майже 1 млрд грн і перевищив грудневий виторг майже на 400 млн грн. У порівнянні з січнем 2023 року виручка зросла вдвічі. Досягти зазначених показників вдалося завдяки системному комплексу заходів, проведених податківцями... Робота в даному напрямку триває. Перевірки порядку проведення розрахункових операцій проводяться і у вихідні дні", – попередили податківці.
Як повідомляв OBOZ.UA, частка тіньової економіки в Україні перевищує 50%. Найактивніше в чорній та сірій зоні працює сфера торгівлі, яка "живиться" контрабандою. Здебільшого йдеться про ринки підакцизних товарів – бензин, тютюн, алкоголь. Крім того, до величезних бюджетних втрат наводить корупція.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!