Рада прийняла за основу законопроєкт, який сприятиме добудові Музею Голодомору-геноциду коштом уряду Канади
Рада прийняла за основу законопроєкт, який сприятиме добудові Музею Голодомору-геноциду коштом уряду Канади

Рада прийняла за основу законопроєкт, який сприятиме добудові Музею Голодомору-геноциду коштом уряду Канади

Проєктом про внесення змін до закону України «Про музеї та музейну справу» також передбачено, що в Національному музеї Голодомору-геноциду з’являться наглядова та експертна ради.

Верховна Рада України 7 лютого прийняла за основу у першому читанні урядовий законопроєкт № 10361  про внесення змін до закону України «Про музеї та музейну справу» щодо діяльності Національного музею Голодомору-геноциду. Ухвалення проєкту сприятиме добудові Музею Голодомору-геноциду коштом уряду Канади. Про це повідомляє пресслужба Апарату ВР. 

Йдеться про фінансування у розмірі 15 мільйонів канадських доларів (приблизно 420 млн грн). 

У повідомленні зазначається, що законодавчі нововведення ґрунтуються на рекомендаціях, які надали канадські партнери в межах співпраці України з канадським урядом в питанні будівництва другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, та стосуються уточнення і конкретизації роботи самого музею.   

Зокрема, передбачено, що в музеї з’являться наглядова та експертна ради, до складу яких увійдуть представники фахових та наукових груп, міжнародних організацій закордонних українців та нащадки жертв Голодомору. 

Читайте також: Зеленський ветував рішення ВР про виділення 573,9 млн грн на завершення будівництва музею Голодомору

Раніше ми повідомляли, що цей законопроєкт розроблявся з урахуванням канадського досвіду, зокрема — досвіду розбудови Музею прав людини у Квебеку. 

У вересні 2023 року Президент України Володимир Зеленський повідомив, що одним із результатів його візиту до Канади стало те, що уряд цієї країни висловив готовність надати фінансову допомогу для добудови Національного музею Голодомору-геноциду. 

19 грудня 2023-го Кабмін схвалив ініційовані Міністерством культури та інформаційної політики зміни до Закону України «Про музеї та музейну справу». Нововведення стосуються впровадження сучасних форм організації діяльності в роботу Національного музею Голодомору-геноциду.   

Згідно з цими змінами, у Музеї з’являться наглядова та експертна ради. До складу цих консультативно-дорадчих органів увійдуть представники фахових та наукових груп, міжнародних організацій закордонних українців та нащадки жертв Голодомору. 

Фото: сайт Музею Голодомору-геноциду. 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Верховна Рада Законопроект Канада Законодавство
Джерело матеріала
loader
loader